Відповідно до рішення Державного агентства лісових ресурсів України, з 01 червня поточного року пиломатеріали в Дніпрі та решті міст нашої держави можна купити на електронних торгах. За їх організацію та проведення відповідають товарні біржі, що мають відповідну ліцензію.
Такий підхід дозволяє усунути з ринку псевдобіржі, які довгий час були розплідниками корупційних схем. Відтепер кожна біржа, перш ніж отримати ліцензію, проходить детальну перевірку.
Переваги біржових механізмів реалізації пиломатеріалів у Дніпрі
Дніпропетровщина має один із найнижчих показників лісистості території. Попри це, місцеві державні лісгоспи демонструють досить високу ефективність заготівлі лісопродукції. Однак лісозаготівля – це лише перший етап діяльності лісових господарств.
Реалізація деревини, зокрема й обробленої, є не менш важливим процесом, від якого залежить майбутній прибуток лісгоспу. З 01 червня 2022 року державні лісові господарства Дніпра та області продають пиломатеріали виключно на електронних торгах. Використання біржових механізмів реалізації обробленої деревини кардинально змінює вітчизняний ринок та підвищує його ефективність.
Деревообробники Дніпропетровщини позитивно відреагували на зміну інструментів купівлі-продажу пиломатеріалів. Підприємці відзначають, що біржові торги створюють рівні умови для всіх учасників, а також допомагають сформувати справедливу ціну на оброблену деревину.
Власне аукціони проводяться в спеціалізованих програмних продуктах, якими є електронні торгові системи, що розроблені ліцензованими товарними біржами. Саме останні забезпечують відкритість та справедливість реалізації пиломатеріалів у Дніпрі та інших містах України. Тому лісові господарства Дніпропетровщини задоволені біржовою торгівлею обробленою деревиною.
Деревообробники позитивно оцінюють механізми продажу-купівлі пиломатеріалів у Дніпрі
Переваги електронних торгів пиломатеріалами вже відчули усі учасники ринку. Лісові господарства, які є організаторами аукціонів, реалізують на біржових аукціонах оброблену деревину у великих обсягах, а деревообробники-замовники – купують лісопродукцію за справедливою ціною. Крім цього й держава має певні вигоди, адже кожна укладена за результатами аукціону угода – це додаткові надходження до місцевих бюджетів.
Також учасники торгів відзначають їх зручність. Електронний формат аукціонів дозволяє виконати будь-яку процедуру (вибір лоту, надання документів чи подача закритої цінової пропозиції) дистанційно.
Оновлений ринок пиломатеріалів в Україні функціонує вже 3 місяці. За цей час участь в біржових аукціонах взяли сотні деревообробних підприємств, які підтримують власне виробництво та забезпечують додаткові надходження до бюджетів.
Долучитися до ринку пиломатеріалів може будь-яке деревообробне підприємство. Для цього необхідно пройти акредитацію на одній із ліцензованих бірж.