Державні лісгоспи продають пиломатеріали на товарних біржах

  • 24

Згідно з рішенням Державного агентства лісових ресурсів України, з 01 червня 2022 року продаж пиломатеріалів в обов’язковому порядку здійснюється через ліцензовані товарні біржі. За слова керівника ДАЛРУ Юрія Болоховця, біржова торгівля обробленою деревиною є дієвим кроком на шляху до подолання корупції в галузі лісозаготівлі та деревообробки.

Продам пиломатеріали за прозорими умовами на біржових торгах

Рішення про обов’язковий продаж пиломатеріалу на ліцензованих біржах було позитивно сприйняте всіма учасниками відповідного ринку. Загалом державні лісгоспи та приватні деревообробники задоволені зміною механізмів реалізації обробленої деревини.

Ліцензовані товарні біржі – це ефективний інструмент, що дозволяє зробити ринок пиломатеріалів прозорим та більш ефективним. Саме на біржових торгах усі учасники процес отримують найвигідніші умови:

  • Організатори (державні лісові господарства). Використовуючи біржові механізми, лісгоспам більше не потрібно розв’язувати проблемне питання пошуку клієнтів. Крім цього, торги на біржах є надзвичайно конкурентними, тому лісові господарства отримують можливість продати пиломатеріал у значних обсягах.
  • Замовники продукції (покупці). Використання біржових торгів дозволяє підприємцям купувати оброблену деревину за прозорими умовами, а головне – ціною, яка відображає реальний стан ринку.
  • Держава. Переведення торгів з продажу пиломатеріалів на біржі – це крок на шляху до повної детінізації ринку. Вже сьогодні держава отримує додаткові надходження з кожної операції з реалізації обробленої деревини.

Учасники ринку також відзначають зручність віддаленої торгівлі, що стало можливо завдяки використанню сучасних технологій. Дистанційна участь у торгах є особливо актуальною в умовах воєнного часу, коли існують логістичні та низка інших проблем.

З 01 червня 2022 року продаж пиломатеріалів в Україні здійснюється на біржах

Впровадження біржових механізмів на ринку обробленої деревини значно спростило відносини між учасниками. Відтепер замовникам більше не потрібно витрачати час на багатогодинний перегляд оголошень по типу “продаю пиломатеріали”, адже електронні торгові системи, що розроблені та впроваджені біржами, є величезними базами даних про аукціони.

Використання біржових механізмів дозволяє продати та купити оброблену деревину за ринковою ціною та без використання непрозорих інструментів. Також учасники торгів пиломатеріалами відзначають їх мобільність, зручність та простоту.

Як показав час – зміна механізмів реалізації обробленої деревини позитивно вплинула на відповідний ринок. Лісгоспи та замовники впевнені у справедливості кінцевого результату торгів, а тому більш охоче здійснюють торгівлю.

Долучитися до прозорого ринку пиломатеріалів може кожен охочий. Для цього достатньо пройти процедуру акредитації на одній з бірж, що мають відповідну ліцензію.

Попередня стаття Ціна на пиломатеріали в Україні формується на електронних аукціонах
Наступна стаття Купити пиломатеріали в Україні на електронних аукціонах