Необроблена деревина в Житомирі продається на аукціонах

  • 24

Влітку 2021 року набув чинності Закон №738-IX, який кардинально змінив вітчизняний ринок деревини. До ухвалення вищезгаданого нормативно-правового документа лісопродукція в Україні реалізувалася багатьма різними способами – за прямими договорами, у системі Прозорро.Продажі, на численних товарних біржах, діяльність яких ніяк не регламентувалася.

Однак кожен із вищезгаданих способів продемонстрував свою неефективність, тому вже влітку 2021 року у Державному агентстві лісових ресурсів України анонсували зміни. Саме тоді державні лісгоспи почали продавати необроблену деревину в Житомирі та інших населених пунктах нашої держави на біржових аукціонах.

Переваги електронного формату аукціонів з продажу необробленої деревини у Житомирі

З 01 липня 2021 року лісопродукція в Україні реалізується за новими умовами. Законом №738-IX визначається стандартизована продукція, яка має реалізуватися виключно на ліцензованих товарних біржах. Необроблена деревина також належить до цього переліку, а тому вже понад рік продається на біржових торгах.

Які результати першого року торгівлі лісопродукцією на біржах? По-перше, підвищилася вартість деревини – у середньому вдвічі по країні, що стало можливо завдяки високій конкуренції. По-друге, через зростання ціни на лісопродукцію значно збільшилися доходи держави. Для прикладу, лише за 2021 рік завдяки проведенню торгів деревиною держбюджет отримав 20,1 млрд грн, що на 57% більше, ніж роком раніше. По-третє, з ринку лісопродукції повністю викорінено поняття корупції, що сприяє постійному збільшенню кількості учасників.

Попри проблеми, пов’язані з повномасштабним вторгненням агресора на територію нашої держави, замовники досить активно купують лісоматеріали на біржах. Майже щодня оголошуються все нові аукціони з продажу необробленої деревини, зокрема в Житомирі.

Чому існує такий ажіотаж навколо торгів лісоматеріалами на біржах? По-перше, отримати доступ до аукціонів надзвичайно просто. По-друге, підприємці розуміють, що біржові торги – це надзвичайно прозорий механізм, який унеможливлює використання учасниками будь-яких махінацій. По-третє, на електронних аукціонах для замовників доступна величезна кількість продукції.

Продаж необробленої деревини в Житомирі на аукціонах, організованих ліцензованими біржами

Завдяки ухваленню Державним агентством лісових ресурсів України багатьох ключових рішень вітчизняний ринок деревини став дійсно прозорим, про що говорять його учасники. Завдяки цьому підприємці з різних регіонів нашої держави надзвичайно активно здійснюють торгівлю лісоматеріалами на біржах.

Долучитися до електронних аукціонів з продажу необробленої деревини в Житомирі чи будь-якому іншому населеному пункті України надзвичайно легко. Для цього достатньо акредитуватися на одній із ліцензованих товарних бірж.

На порталі ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” ви можете дізнатися більше інформації про вітчизняний ринок деревини.

Попередня стаття Як зберегти ліси для нащадків
Наступна стаття Деревообробники купують пиломатеріали у Закарпатті на е-торгах