Закарпаття є найзабезпеченішим деревиною регіоном України. За показником лісистості території (понад 50%) Закарпатська область займає перше місце в нашій державі. Загальна площа лісів регіону становить 526 тис га.
Лісова галузь є надзвичайно важливим компонентом господарського комплексу області. Саме тому одним із пріоритетних є питання ефективності реалізації необробленої деревини та пиломатеріалів у Закарпатті.
Лісові господарства Закарпаття реалізують пиломатеріали, використовуючи біржові механізми
Рельєф Закарпатської області досить неоднорідний – від низовин та рівнин на заході до височин та гір на сході. При чому більша частина Закарпаття розташовується саме в горах, що значно ускладнює лісозаготівлю. Попри це, місцеві лісові господарства демонструють ефективність заготівлі деревини, що стало можливо завдяки використанню найновіших технологій.
Однак лісозаготівля – це лише один із етапів діяльності лісгопів. Не менш важливим процесом для лісівників Закарпаття є реалізація необробленої деревини та пиломатеріалів.
З 01 червня поточного року купівля-продаж оброблених лісоматеріалів здійснюється виключно через товарні біржі. Використання саме такого механізму допомагає підвищити ефективність реалізації пиломатеріалів, створює рівні можливості для учасників ринку та дозволяє збільшити доходи лісгоспів.
Голова спілки “Асоціація деревообробників Закарпаття” Олександр Мунтянов зазначив, що однакові правила для всіх сторін процесу купівлі-продажу обробленої деревини – це саме те, за що виступають місцеві підприємці. Власне товарні біржі забезпечують прозорість та справедливість процесу реалізації пиломатеріалів, а також дозволяють формувати ринкову ціну на продукцію. Саме тому закарпатські підприємці позитивно оцінюють біржову торгівлю обробленою деревиною.
Купити пиломатеріали в Закарпатті на біржових торгах
Переведення торгів пиломатеріалами у Закарпатті та інших регіонах на біржі є вигідним для всіх учасників відповідного ринку. Використовуючи біржові механізми лісгоспи реалізують великі обсяги продукції, замовники – купують оброблену деревину за реальною ринковою вартістю, а держава – отримує додаткові надходження до бюджету.
Торги з купівлі-продажу пиломатеріалів у Закарпатті та інших регіонах України на біржах є надзвичайно зручними. Річ у тому, що аукціони здійснюються в електронному форматі. Це означає, що обрати лот, надати документи, зробити власну цінову пропозицію можна дистанційно, що є особливо актуально в умовах воєнного часу.
Попри те, що офіційний ринок пиломатеріалів в оновленому вигляді функціонує лише 2 місяці, організатори та замовники вже встигли пересвідчитися в усіх його перевагах. Зокрема учасники відзначають мобільність, простоту та зручність аукціонів. Особисто переконатися в перевагах біржових торгів може й ви – для цього проходьте акредитацію за відповідним напрямом на одній з ліцензованих бірж.