Необроблена деревина у Львові продається на е-аукціонах

  • 24

Завдяки змінам у законодавстві, аукціони з продажу необробленої деревини у Львові, як і в інших населених пунктах України, проходять на ліцензованих товарних біржах. Нарешті замовники з різних регіонів нашої держави отримали рівний доступ до сировини, незалежно від наявності потрібних зв’язків.

Закликаємо підприємців з різних сфер долучатися до прозорого ринку деревини. Рекомендуємо використовувати лише перевірені платформи, якими є ліцензовані біржі, для купівлі лісу.

Аукціони з продажу необробленої деревини у Львові – переваги електронного формату торгівлі

Раніше реалізація лісоматеріалів в Україні здійснювалася різними способами, що подекуди призводило до нерозуміння організаторами та замовниками процедури купівлі-продажу лісу. Так, до 2021 року продаж деревини відбувався:

  • за прямими договорами, де вартість продукції не визначалася ринковими факторами, а встановлювалася лісгоспом;
  • на акредитованих майданчиках системи Прозорро.Продажі;
  • на товарних біржах, діяльність яких майже не контролювалася.

Кожен із вищезгаданих механізмів продемонстрував свою неефективність. Лише влітку 2021 року на вітчизняному лісовому ринку було впроваджено дійсно прозорий, зручний та сучасний інструмент реалізації лісопродукції. Мова про ліцензовані товарні біржі, які сьогодні відповідають за проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, зокрема у Львові.

Ухвалення відповідного рішення допомогло регламентувати процес реалізації лісу, а також створило належні умови для формування справедливої ціни на лісопродукцію. Вже понад рік деревина реалізується без тіньових схем та махінацій.

Сьогодні будь-який підприємець може долучитися до аукціонів, організованих ліцензованими біржами. Процедура допуску учасника до торгів є простою та максимально зрозумілою. Для участі в аукціонах кожен замовник має пройти акредитацію на одній із ліцензованих товарних бірж. Після цього підприємець може змагатися у конкурентній боротьбі за лісопродукцію.

У Львові необроблена деревина продається на аукціонах, що проходять на ліцензованих товарних біржах

Сьогодні аукціони з продажу необробленої деревини у Львові та області проходять майже щодня. Львівські підприємці охоче долучаються до торгів, оскільки розуміють усі їх переваги: ринкове формування ціни на продукцію, мобільність, прозорість тощо.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” також долучається до розробки прозорих механізмів реалізації деревини. Учасники ГС “АДПУ” докладають максимум зусиль для того, щоб якісно покращити вітчизняний лісовий ринок.

На нашому сайті (aweu.org.ua) ви знайдете актуальні новини лісової сфери, думки експертів про зміни в галузі та багато іншої інформації. Остання допоможе вам краще орієнтуватися у вітчизняному ринку деревини та дозволить набагато якісніше підготуватися до майбутніх аукціонів.

Попередня стаття Пиломатеріали у м. Кременчук можна купити на товарній біржі
Наступна стаття Продаж пиломатеріалів у Коломиї на аукціоні ліцензованої біржі