Лісгоспи Рівненщини успішно реалізували ресурс у травні

  • 9

Ліси у Рівненській області покривають понад 830 тис. гектарів земель. Це складає понад 36% території всього регіону. Лісозаготівельний процес є дуже важливим як для економіки Рівненщини, так і деревообробників всієї України в цілому.

У користуванні ж обласного управління понад 790 тис. гектарів. Тому ефективність процесів заготівлі та подальшого продажу кругляку – одне із найважливіших завдань місцевих державних лісових господарств, оскільки від цього залежить подальша ефективність їхнього функціонування, відновлення лісового фонду та забезпеченість деревообробного бізнесу сировиною.

“Прозорість, зрозумілість та економічна ефективність процесів в діяльності галузі є нашими принциповими пріоритетами. Впровадження нових технологічних інструментів вже показує результат. Торги ресурсом на ліцензованих біржах допомагають нам не лише збільшити надходження до державних підприємств, а й надають рівні можливості для бізнесу. А отже можливість змов та корупційних ризиків практично ліквідована. Рішення керівництва Держлісагентства перевести весь продаж на біржі однозначно знищує тіньові схеми та сприяє розвитку галузі в цілому”, – зазначив начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович.

Так, у травні лісові господарства області реалізували на біржі продукцію на суму  59,37 млн  грн, та отримали понад 3,14 млн грн додаткових коштів, які допоможуть десь частково оновити технічне оснащення та відновити частину лісових угідь.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Держлісагентства із червня 2022 року вся оброблена та необроблена деревина буде реалізовуватися лісгоспами виключно на ліцензованих товарних біржах.

Попередня стаття УУБ презентувала Сервіс аналітичних даних біржових торгів деревиною
Наступна стаття Хмельницькі деревообробники купують пиломатеріали на е-торгах