Лісгоспи реалізують пиломатеріали у Кам’янському на біржах

  • 15

В умовах воєнного часу ефективність функціонування економіки визначає здатність нашої держави протистояти агресору. При цьому важливо, щоб усі суспільні, виробничі та інші процеси відбувалися швидко та максимально вигідно.

Власне для забезпечення ефективного функціонування лісової галузі було прийнято рішення про переведення торгівлі пиломатеріалами, зокрема у Кам’янському, на спеціалізовані товарні біржі. Вже з 01 червня поточного року державні лісгоспи реалізують пиляну лісопродукцію на біржових торгах.

На біржових торгах можна продати та купити пиломатеріали в Кам’янському та інших містах України

Оброблена деревина є надзвичайно важливою для вітчизняного господарства сировиною. Вона використовується у будівництві, меблевому виробництві та низці інших суміжних галузей. Великий попит на пиломатеріали пояснюється їх доступністю (невисокою ціною у порівнянні з замінниками), чудовими фізичними та естетичними якостями.

Переведення торгівлі обробленою деревиною на спеціалізовані торгові біржі є вигідною для усіх сторін процесу:

  • Лісгоспи. Завдяки високій конкуренції на біржових торгах, лісові господарства, по-перше, реалізують великі обсяги продукції, по-друге, можуть розраховувати на підвищення стартової вартості лотів, а відповідно й збільшення власного доходу.
  • Замовники (покупці). Ліцензовані біржі є прозорим механізмом, де кожен учасник має рівний доступ до інформації. Саме біржові торги є індикатором цін на пиломатеріали в Кам’янському, Дніпрі, Кривому Розі й інших містах області та України. Відповідно замовники купують оброблену деревину на електронних аукціонах за наявною ринковою вартістю.
  • Держава. Переведення торгівлі пиломатеріалами на біржі – це важливий крок на шляху до виведення відповідного ринку з тіні. Відтепер держава отримує додаткові надходження з кожної операції “купівлі-продажу” обробленої деревини.

На е-аукціонах можна вигідно та прозоро купити пиломатеріали в Кам’янському

У травні поточного року керівництво Державного агентства лісових ресурсів України анонсувало зміну механізмів реалізації пиломатеріалів, зокрема у Кам’янському. З 01 червня 2022 року купівля-продаж обробленої деревини здійснюється виключно через товарні біржі. Деревообробники по-різному сприйняли відповідну заяву. Однак усі сумніви та скептичні настрої було розвіяно вже протягом першого місяця проведення аукціонів.

Висока конкуренція, абсолютна прозорість, зручність та швидкість – це лише невелика частина тих переваг, які надають ліцензовані біржі. Завдяки біржовим торгам лісгоспам та замовникам більше не потрібно витрачати час на пошук клієнтів та сировини відповідно.

Крім цього, учасники ринку обробленої деревини відзначають дебюрократизацію процесу купівлі-продажу пиломатеріалів. Все це стало можливо завдяки електронному формату аукціонів. Адже тепер виконати будь-яку процедуру торгів можна дистанційно, що значно економить час учасників.

Попередня стаття Півкілограмові лимони дозрівають… у лісі
Наступна стаття Купити пиломатеріали в Житомирській області на е-аукціонах