Ліс кругляк від виробника в Київській області на товарних біржах

  • 21

Хочете купити ліс кругляк у Київській області або якомусь іншому регіоні України? Завдяки оновленому законодавству зробити це можна дуже швидко, не користуючись незрозумілими «схемами» чи послугами сумнівних посередників. Сьогодні ліс кругляк, у тому числі пиловник, в Київській області реалізується лісгоспами на ліцензованих товарних біржах – таким чином влада прагне зробити ринок максимально ефективним і прозорим.

Ліс кругляк від виробника у Київській області та інших регіонах на товарних біржах

Починаючи з 01 липня 2022 р. купити ліс-кругляк в Київській області, у тому числі в місті Кагарлик, деревообробні підприємства можуть на ліцензованих товарних біржах. Цей крок став важливою частиною реформи усього ринку деревини. Адже попередньо більша частина угод, пов’язаних з купівлею-продажем заготовленого в Україні лісу, тісно асоціювалася з корупцією і незаконними махінаціями.

Наприклад, представникам бізнесу часто доводилося домовлятися про придбання необхідного товару напряму з керівництвом лісгоспів. Останні користувалися подібними «шансами» для власного збагачення, необґрунтовано завищуючи ціни, зриваючи строки поставки або взагалі відвантажуючи сировину неналежної якості. Обираючи можливість купити ліс кругляк у Київській та інших областях за ціною від виробника, компанії-члени Асоціації деревопереробних підприємств мають змогу отримати якісну деревину на максимально вигідних умовах. Так само виграє і продавець, оскільки прибутки лісгоспів більше не ховаються «у тіні».

Сам по собі кругляк лісу, купити який у Київській області та інших регіонах можна на одній з ліцензованих товарних бірж, представляє необроблену деревину, отриману в процесі вирубки. Це можуть бути як цілі стовбури, так і їх окремі частини, одержані після поперечного розпилювання колоди. Перш, ніж відправити деревину на виробництво, її просушують. Тут варто дотримуватися усіх технічних вимог, адже у іншому випадку сировина може потріскатися або деформуватися.

Окрім цього, на товарних біржах можна зустріти оголошення на зразок «продам ліс кругляк сухостій у Київській чи будь-якій іншій області». Що це значить? Окрему групу товарів, що виставляються на торги державними лісгоспами, становить сухостій. Його отримують з цілих дерев, які засохли, але продовжують стояти за рахунок коріння. У більшості випадків сухостій використовують у якості дров, будматеріалу для зведення тимчасових конструкцій, сировини для виготовлення піддонів, пакувальної тари.

Куплю ліс кругляк в Київській та інших областях на організованих біржових аукціонах

Як свідчать результати опитувань, опубліковані на сайті aweu.org.ua, підприємці позитивно оцінюють можливість продажу лісу кругляку від виробника у Київській області та інших регіонах на електронних біржових торгах. Це робить сам процес максимально відкритим і прозорим. В аукціонах також мають змогу прийняти участь усі бажаючі. Тож вам більше не потрібно платити приховані платежі чи домовлятися з постачальниками через третіх осіб.
Дізнатися більше про те, як купити ліс кругляк у Київській області за ціною, що відповідає ринковим показникам, ви можете на сайті ГС «АДПУ». Підпишіться на зручний Telegram-бот та швидко отримуйте сповіщення про оголошення нових торгів деревиною. Бажаємо успіху!

Попередня стаття Лісівники Закарпаття вивчають досвід реформи лісової галузі у Чеській Республіці
Наступна стаття Аукціон з реалізації необробленої деревини в Рівному на товарній біржі