Купити техсировину для ВТП на товарній біржі

  • 11

Техсировиною для ВТП є покрита корою деревина, яка використовується для промислового виробництва та різних технічних потреб. Технічна сировина буває хвойною, листяною та змішаною.

Після набуття чинності Закону №738-IX техсировина почала продаватися на біржових торгах. Це означає, що кожен охочий підприємець може легко та швидко купити технічну сировину, як й інші види деревної продукції. Для цього достатньо акредитуватися на одній із ліцензованих бірж.

Сфера застосування техсировини для ВТП із сосни та інших порід

Всього кілька років тому техсировину для ВТП із сосни та інших порід державні лісгоспи реалізували за прямими договорами. Однак влітку 2021 року набув чинності Закон “Про товарні ринки”, згідно з яким лісопродукція має реалізуватися на товарних біржах. Зазначимо, що продаж лісоматеріалів відбувається лише на ліцензованих платформах.

То ж що таке техсировина? Під цією категорією слід розуміти неочищену від кори деревину, яка експлуатується у виробничих та технічних потребах. За своїми фізичними параметрами техсировина є чимось середнім між пиловником та дровами.

Технічна сировина, так само як і ліс-кругляк, є надзвичайно затребуваною продукцією, купити яку сьогодні можна на біржових торгах. Ціна на техсировину є сукупним показником, який залежить від низки фізичних, механічних, санітарних, екологічних та інших параметрів.

Сфера застосування технічної сировини є надзвичайно широкою. Зокрема її використовують підприємства деревообробної галузі, які займаються виготовленням меблів, ДВП тощо. Також техсировина широко експлуатується для виробництва дров’яної продукції.

Влітку 2021 року підприємці отримали можливість купувати технічну сировину не напряму у лісгоспів, а на товарних біржах. Чому на ринку деревини вже понад рік використовуються саме біржові механізми? По-перше, біржі чітко регламентують процес продажу лісопродукції, що створює рівні умови для всіх учасників. По-друге, саме на біржових торгах організатори та замовники формують справедливу ринкову ціну на техсировину. По-третє, купуючи технічну сировину на е-аукціонах ви можете бути впевнені в тому, що лісгосп вчасно виконає умови контракту, оскільки біржі ретельну стежать за цим процесом.

Чому купити техсировину для ВТП на біржових торгах – це вигідно

Понад рік підприємці купують лісопродукцію, зокрема техсировину для ВТП, на біржових торгах. Самі учасники аукціонів відзначають, що торгівля деревиною на біржах кардинально змінила вітчизняний ринок. Відтепер замовники впевнені в якості та ціні купленої продукції.

Також підприємцям більше не потрібно годинами шукати на різних інтернет-ресурсах продавців техсировини, оскільки сьогодні в електронних торгових системах ліцензованих товарних бірж зібрана вся необхідна інформація про кожен лот.

Тому якщо ви плануєте купити технічну сировину – закликаємо використовувати лише офіційні біржові аукціони. Успіхів у торгах.

Попередня стаття Кабмін схвалив законопроєкт про новий Митний тариф
Наступна стаття Державні закупівлі - ринок збуту для деревообробників