Купити пиломатеріали у Київській області на ліцензованій біржі

  • 11

Рік тому, влітку 2021 року, уряд оголосив про масштабну кампанію стосовно детінізації вітчизняного ринку деревини, завдяки чому пиломатеріали у Київській області та інших регіонах України сьогодні успішно реалізуються на публічних електронних торгах. Сумарно грошовий обіг у цій галузі оцінюється у мільярди гривень, які тепер не вийде привласнити.

Пиломатеріали у Київській області на ліцензованих товарних біржах

Відповідно до ЗУ «Про товарні біржі», деревина визначається як продукція, що підлягає реалізації на електронних біржових аукціонах – на рівні з паливом, електроенергією, газом, зерном. З 01 липня 2021 р. заготовлену сировину державні лісгоспи реалізовують на спеціальних онлайн-платформах, які отримали відповідну ліцензію від Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку. Реалізовуючи деревину на електронних майданчиках, за рік вони отримали на 5,5 млрд. грн. прибутку більше, ніж за аналогічний період у 2020 р. При цьому ціна 1 кубометру в середньому збільшилася на 752 грн. (більше, ніж у два рази).

Також Державне агентство лісових ресурсів повідомляє, що за дев’ять місяців загальний дохід, отриманий від продажу лісу, склав 15,6 млрд. грн., що на 50% більше ніж у той самий проміжок часу у 2020 році. Чистий дохід при цьому зріс на 140% і склав майже 350 млн. грн.

Сьогодні купити пиломатеріали у Київській області чи якомусь іншому регіоні деревообробні підприємства, які є членами ГС «АДПУ», можуть на повністю прозорих біржових торгах. Даний товар користується значним попитом на ринку, а отримані кошти будуть одразу направлятися до держбюджету – замість того, щоб збагачувати ненажерливих чиновників.

Пиломатеріалами називають вироби видовженої форми, які отримують після розпилювання цілих стовбурів і колод на спеціальному промисловому обладнанні. Мають чимало різноманітних класифікацій в залежності від розмірів, пропорцій, сорту, цільового призначення. Також вони можуть бути обрізними (правильної прямокутної форми, усі дефекти видалені), необрізними (ліквідуються лише суттєві недоліки, в той час як на бічних частинах лишаються залишки кори), струганими (один або кілька країв повністю гладенькі).

Купити пиломатеріали у Київській області на електронних торгах

Сьогодні купити пиломатеріали у Київській області і інших регіонах України представники бізнесу можуть на одній з ліцензованих товарних бірж – для цього достатньо отримати акредитацію та подати заявку на обрані торги. Як відмічають компанії-члени Асоціації деревопереробних підприємств, такі аукціони є надзвичайно простими і доступними великій кількості учасників. Переможець визначається автоматично, що виключає будь-який сторонній вплив на їх результати.
Більше інформації про торги пиломатеріалами у Київській області і інших регіонах України ви можете дізнатися на сайті aweu.org.ua. Ми регулярно публікуємо нову інформацію з думками провідних експертів галузі і оцінкою реформ ринку керівництвом і працівниками лісгоспами.

Попередня стаття Меблева компанія LORI – це сучасне підприємство із прогресивним підходом до ринку
Наступна стаття Псевдо-біржі та псевдо-торги деревиною залишились в минулому