Купити пиломатеріали із сосни на організованому біржовому аукціоні

  • 8

Завдяки ліцензованим товарним біржам ні державним лісгоспам, ні приватним деревообробним підприємствам тепер не доводиться витрачати купу часу, переглядаючи в Інтернеті дошки з оголошеннями на зразок «куплю пиломатеріал сосни». Відповідно до чинного законодавства, весь заготовлений ліс сьогодні має реалізовуватися виключно на прозорих онлайн-торгах, для проведення яких вітчизняні товарні біржі отримують відповідну ліцензію.

Пиломатеріал з сосни та дерев інших хвойних порід на електронних біржових аукціонах

На вітчизняному ринку деревини запит «Куплю пиломатеріал із сосни» є досить популярним. Будівництво, виготовлення меблів, дизайн інтер’єрів, створення унікальних hand-made виробів – це лише невеликий перелік сфер їх застосування. Серед основних видів пиломатеріалів варто виділити наступні:

  • бруси – мають поперечний переріз прямокутної або квадратної форми шириною від 10 см і співвідношенням сторін щонайбільше 1:2;
  • бруски – менші за розмірами аналоги великих брусів, товщина яких є меншою 10 см;
  • дошки – матеріали з прямокутним зрізом, товщина якого становить від 1,5 до 10 см, а ширина перевищує її мінімум вдвічі;
  • обапіл – так як цілі стовбури мають круглий поперечний зріз, а дошки і бруси – прямокутний, після їх розпилу по краям лишаються вкриті залишками кори сегменти. З одного боку вони прямі, а з іншого – округлі.

Оголошення на зразок «куплю пиломатеріал сосни» користуються чималим попитом серед учасників біржових аукціонів, адже їх активно використовують у будівництві. Унікальність саме цього виду деревини полягає у невисокій схильності до появи тріщин та незначному зменшенні під час усушування. До того ж, отримана із сосни сировина надзвичайно міцна і має великий строк служби. Такі пиломатеріали достатньо рівні та мають естетично привабливий візерунок. Водночас їх вартість лишається демократичною. Тим більше, що приймаючи участь у сучасних біржових торгах, представники бізнесу не сплачують незаконні надбавки та приховані хабарі.

Як і більшість дерев хвойних порід, сосна звичайна є м’якою, завдяки чому такі пиломатеріали легко піддаються обробці. Особливо якщо мова йде про повздовжній розпил. Високий вміст смоли робить її стійкою до вологи і грибкових уражень.

Куплю пиломатеріал із сосни на прозорих біржових торгах

Сьогодні більше не потрібно витрачати дорогоцінний час, шукаючи оголошення на зразок «куплю пиломатеріал сосни». На сайті aweu.org.ua – офіційному ресурсі Асоціації деревообробних підприємств України – ви знайдете багато корисної інформації щодо електронних аукціонів з купівлі продажу пиломатеріалів, які проводяться ліцензованими товарними біржами.

Завдяки використанню сучасних технологій даний процес є не лише зручним, а й максимально прозорим. Це дозволяє повністю детінізувати ринок лісу, лишаючи в минулому хабарництво і недобросовісність окремих покупців/продавців. А саме це і є одним із основних завдань, які ставить перед собою ГС «АДПУ».

Попередня стаття Продам пиломатеріали хвойні на ліцензованій товарній біржі
Наступна стаття Лісгоспи продають пиломатеріали через біржу