Купити кругляк сосни у Житомирі за вигідними умовами на біржах

  • 11

Навіть сьогодні деякі вітчизняні підприємці продовжують публікувати оголошення на зразок “куплю сосну кругляк у Житомирі”. Однак після набуття чинності Закону №738-IX така необхідність зникла, оскільки вже зараз на ліцензованих товарних біржах проходять торги, де кожен представник приватного бізнесу може знайти інформацію про будь-який лот та подати заявку на участь в аукціоні. Зробити це можна буквально у два кліки – варто лише акредитуватися на одній із ліцензованих товарних бірж.

Продам ліс-кругляк сосни у Житомирі на прозорих біржових торгах

Продаж необробленої деревини є надзвичайно популярним напрямом на біржових торгах. Завдяки Закону “Про товарні ринки” правила гри на вітчизняному лісовому ринку змінили кардинально. Якщо раніше державні лісгоспи самі визначали обсяги, ціну та спосіб продажу кругляка сосни в Житомирі та інших населених пунктах України, то сьогодні вони зобов’язані реалізувати лісоматеріали виключно через ліцензовані товарні біржі.

Тому вже зараз кожен охочий підприємець у будь-якому населеному пункті України, зокрема й Житомирі, може купити ліс-кругляк сосни чи будь-якої іншої породи на відкритих торгах. Вже понад рік державні лісгоспи реалізують необроблену деревину саме у такий спосіб. І варто наголосити, що біржові механізми є надзвичайно ефективними. Так, за 2021 рік завдяки торгам деревиною на біржах, до держбюджету надійшло понад 20 млрд грн. Це на 57% більше, ніж за 2020 рік, коли лісгоспи ще не реалізували лісоматеріали на біржових аукціонах.

Важливо відзначити, що зараз ціна на кругляк сосни у Житомирі, як і в інших населених пунктах, формується учасниками торгів. Організатори та замовники, створюючи заявки на продаж та купівлю відповідно, утворюють вартість лісоматеріалів, яка влаштовує обидві сторони процесу.

Тому якщо ви бажаєте купити необроблену деревину – необхідно виконати кілька простих дій. Оберіть біржу, що має відповідну ліцензію, та пройдіть на ній акредитацію. Далі ви отримаєте статус члена біржі, після чого можна подавати заявку на участь в аукціонів.

Куплю ліс-кругляк сосни у Житомирі за ринковою ціною на електронних торгах

Основне завдання останніх змін на ринку деревини – повна його детінізації. За роки реалізації лісоматеріалів за прямими договорами недобросовісні учасники розвинули низку тіньових схем, через що держава втрачала мільярди гривень доходу, а чесні підприємці були позбавлені можливості купити сосну кругляк у Житомирі та інших населених пунктах України за справедливими умовами.

Однак з літа 2021 року все кардинально змінилося. Відтепер вся інформація про торги деревиною знаходиться у вільному доступі, ціна на лісоматеріали формується у конкурентній боротьбі, а головне – держава нарешті отримує справедливий дохід.

Вже зараз ви також можете долучитися до оновленого ринку. Обирайте біржу, проходьте на ній акредитацію, вибирайте цікавий аукціон та подавайте заявку на участь. Успіхів!

Попередня стаття Рейтинг дискових пилок 2022 - ТОП 5 найкращих моделей
Наступна стаття Купити ліс-кругляк сосни на електронних біржових аукціонах