Гарячі новини :

Деякі вади і пороки пиломатеріалів

Умови, в яких росте і розвивається дерево, впливають не тільки на текстуру його деревини, але і приводять до різних відхилень від будови і розвитку стовбура. Це, в свою чергу, може викликати наявність різних пороків, що накладають обмеження на область застосування деревини. До таких відхилень відносять різні викривлення стовбура, нарости, сучки і розвилки по його довжині, що викликають порушення в самій текстурі, зміна її кольору і що роблять вплив на механічну міцність деревини.

Тріщини з’являються в деревині в міру її росту. На їх освіту впливають природні чинники і внутрішні напруження, що виникли в стовбурі. Розрізняють морозні, отлупние і метіковие тріщини.

Морозні тріщини з’являються в результаті розширення внутрішньої вологи при сильних морозах. В результаті виникають наскрізні тріщини, спрямовані радіально.

Внутрішні напруги, що у стовбурі, призводять до появи отлупних (відшарування один від одного річних шарів) і метікових (що йдуть уздовж стовбура від комеля до вершини) тріщин. Крім цього при сушінні деревини можуть з’явитися тріщини, які є результатом усушки.

Сучки виникають в місці проростання віток і значно знижують цінність деревини. У місцях сучків зменшується механічна міцність деревини, оскільки після висихання сучок втрачає зв’язок з основою і послаблює конструкцію. Крім цього, сучки впливають на зовнішній вигляд текстури деревини, призначеної під прозору обробку.

Косослой (нахил волокон) являє собою різні відхилення напряму волокон від повздовжньої осі дерева. Деревина з таким пороком погано сприймає поперечне навантаження. До різновидів косослоя можна віднести свилеватость (хвилясте розміщення волокон) і завиток (місцеве викривлення річних шарів).

Прорість – дефект на ділянці дерева, що виник в результаті механічних пошкоджень клітковини. Така ділянка деревини псує зовнішній вигляд і утрудняє обробку. Часто в цьому місці зустрічаються грибні плями і засмолкі.

Грибні ураження деревини виникають в результаті впливу на неї гнильних процесів. В результаті цього змінюються механічні властивості деревини і її колірні тони.

Попередня стаття Про «деревину» та оптимальний спосіб її продажу
Наступна стаття Вся продукція державних лісгоспів буде продаватись через біржі