Чернівецькі деревообробники купують пиломатеріали на біржових торгах

  • 20

З 01 червня 2022 року вся продукція державних лісгоспів, зокрема й оброблена деревина, реалізується виключно на біржових торгах. Відповідне рішення було прийнято Державним агентством лісових ресурсів України для подолання тіньових схем у галузі, а також з метою підвищення ефективності відповідного ринку.

Переведення торгівлі деревиною на товарні біржі означає, що вже сьогодні будь-яке деревообробне підприємство може купити пиломатеріали в Чернівцях чи будь-якому іншому місті нашої держави абсолютно прозоро.

Пиломатеріали в Чернівцях реалізуються за відкритими умовами на е-торгах

Ще донедавна на електронних аукціонах в Україні не існувало окремого напряму “Пиломатеріали”. Однак неабиякий попит на пиляну лісопродукцію спонукав керівництво ДАЛРУ виокремити оброблену деревину як окремий сегмент торгівлі.

Відповідно з 01 червня поточного року ліцензовані товарні біржі почали проводити торги з реалізації пиломатеріалів. Результати першого ж місяця торгівлі продемонстрували неабиякий попит замовників на пиляну лісопродукцію, а також засвідчили здатність вітчизняних державних лісгоспів не просто відновити виробництво, а й нарощувати його обсяги.

Переведення торгів пиломатеріалами в Ужгороді, Тернополі, Вінниці та інших містах на біржі є надзвичайно вдалим рішенням, оскільки такий крок допомагає вирішити одразу кілька проблемних питань:

  • Детінізація ринку деревини. Оскільки торги на біржах є публічними, тобто кожен охочий може переглянути їх результати, то використання будь-яких нечесних механізмів є неможливим.
  • Доступ лісгоспів до величезної клієнтської, а замовників – сировинної бази.
  • Додаткові надходження до бюджетів на різних рівнях.

Говорячи про біржові торги з реалізації пиломатеріалів, варто згадати про асортимент обробленої деревини. Номенклатура доступної на аукціонах продукції дійсно вражає – це обрізні та необрізні матеріали, заготовки для європіддонів, елементи підлоги та огорожі, конструкційні деталі тощо.

Щодо ціни на пиломатеріали, то вона залежить від низки факторів – породи деревини, технології розпилу й т. д. Однак основною перевагою біржових торгів є формування вартості продукції на основі наявного попиту та пропозиції.

Як долучитися до торгів з продажу пиломатеріалів у Чернівцях

На сьогодні проведення аукціонів з реалізації пиломатеріалів у Чернівцях, як і в інших містах України, відбувається в спеціальних електронних торгових системах, що розроблені та впроваджені ліцензованими біржами. Такі програмні продукти дозволяють максимально пришвидшити процес купівлі-продажу обробленої деревини та підвищити його ефективність. 

Долучитися до біржових торгів вже зараз можуть усі охочі. Для цього необхідно пройти нескладну процедуру акредитації на будь-якій із ліцензованих бірж. Після виконання такого простого кроку ви зможете долучитися до торгів.

Попередня стаття Ринок деревини України і її реалізація на товарній біржі
Наступна стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Ужгороді на біржових торгах