Ціни пиломатеріалів у м. Львів на біржових онлайн-торгах

  • 13

З 01 червня 2022 р. реалізація пиломатеріалів у Львові за ціною, яка встановлюється розміром попиту і пропозиції на ринку, а не забаганками окремих посадовців, здійснюється на сучасних електронних торгах. За їх організацію відповідають товарні біржі, які отримали відповідну ліцензію та мають ресурси для їх технічної і інформаційної підтримки.

Пиломатеріали і їх ціна у м. Львів та інших регіонах України на електронних біржових аукціонах

Популярність пиломатеріалів на вітчизняному ринку деревини не важко пояснити: завдяки міцності, доступності та порівняно невеликій ціні такі вироби широко використовуються у будівництві, для виготовлення меблів, предметів декору, у скульптурному різьбленні, виробництві канцтоварів, прикрас, іграшок, посуду. Компанії-члени Асоціації деревопереробних підприємств України активно підтримують запровадження прозорих інструментів торгівлі деревиною. У тому числі пиломатеріалами – у Львові ціни на такі заготовки тепер формуються на основі реальних ринкових показників.

Залежно від цілої низки технічних і якісних показників дані вироби поділяють на різні групи. Так, їх класифікують за положенням стовбурів під час розпилу, кількістю спиляних країв, якістю обробки останніх, сортаментом. Перш, ніж купити пиломатеріали у Львові чи якомусь іншому місті за реальною ціною, варто визначитися з їх цільовим використанням. Від цього буде напряму залежати також порода дерев (листяні або хвойні) та сорт отриманої сировини.

В першу чергу варто відмітити, що за формою і розміром пиляні матеріали ділять на кілька основних груп:

  • Бруси – пиломатеріал, товщина поперечного зрізу якого перевищує 10 см. Може мати різну кількість оброблених сторін, через що буває двокантним, трьох- або чотирьохкантним. Використовується у будівництві, зокрема бруси виконують роль несучих балок, стовпів, які утримують паркани і навіси;
  • Бруски – аналогічний за формою до бруса, однак має менші розміри. Так, товщина поперечного перерізу у брусків не повинна перевищувати 10 см, а максимальна ширина становить 20 см. З них роблять покриття для підлоги, меблі, двері, вікна, пакувальну тару;
  • Дошки – на зрізі має інше співвідношення сторін. Так, їх товщина не перевищує 10 см, а от ширина повинна бути мінімум удвічі більшою. Мають правильну геометричну форму, можуть бути обрізними і необрізними. У першому випадку бічні грані повністю очищені від кори.

Ціни на пиломатеріали у Львові на сучасних електронних торгах

Сучасні технічні засоби суттєво спрощують процес продажу пиломатеріалів за справедливою ціною у м. Львів та інших регіонах України. Електронні аукціони доступні широкому колу учасників, а це дозволяє реалізовувати виставлені на них товари на умовах чесної прозорої конкуренції. До того ж, як зазначається на сайті ГС «АДПУ» aweu.org.ua, підприємці схвально оцінюють роботу вітчизняних товарних бірж, надаючи їм перевагу перед непублічними прямими договорами.

Попередня стаття Деревообробники підтримують рішення ДАЛРУ
Наступна стаття Ключовий для ринку деревини законопроєкт ухвалили за основу