Деревообробники підтримують рішення ДАЛРУ

  • 20

З 1 червня 2022 року вся заготівля та продукція переробки державних лісгоспів буде реалізовуватись виключно на ліцензованих товарних біржах.

Як повідомлялося раніше керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець на робочій нараді, що відбулася 12 травня заявив, що з 1 червня цього року вся заготівля та продукція переробки державних лісгоспів буде реалізовуватись виключно на ліцензованих товарних біржах (детальніше).

Учасники вітчизняного ринку деревини позитивно відреагували на цю новину та однозначно підтримують керівника ДАЛРУ.

ГС “Асоціація деревообробників Закарпаття” у мережі прокоментувала цю подію:

“Громадська спілка вітає прийняті рішення, адже вони сприяють ефективній реалізації деревини підприємствам деревообробної галузі. Біржова торгівля має наступні переваги: Доступність до торгів деревообробних підприємств будь-якої форми власності; Однакові правила для всіх учасників торгів; Прозоре утворення ринкової ціни; Продаж лише стандартизованої сировини; Всі податки від продажу ресурсу надходять у державний бюджет України та місцеві бюджети, що має особливу цінність в умовах військової агресії з боку росії”.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств Полтавщини” заявила у своєму листі від 16 травня 2022 року наступне:

“Рішення ДАЛРУ, що передбачає продаж всієї продукції лісгоспів через товарні біржі – є вчасним та об’єктивним. Біржові торги доступні кожному учаснику ринку, унеможливлюють корупційні схеми, є відкритими та прозорими”. 

“Сумська обласна галузева організація роботодавців деревообробної промисловості вітає цей крок Агентства, адже біржові торги є прозорими, доступні кожному учаснику ринку, ліквідними, товар має стандартизацію, надають більше можливості реалізації сировини, контракти укладаються за однаковими правилами для всіх учасників, є можливість реалізувати чи придбати партії різного обсягу в реальному часі, виключають корупційні ризики” – прокоментував цю новину у Facebook заступник директора СОГО РДП Олексій Мовчан. 

Представник деревообробників Волинської області та активіст Олександр Місюра висловився: 

“Браво! Гарні новини. Недаремно боролися за продаж пиломатеріал через відкриті та прозорі аукціони. Це ж фактично припинення багатомільярдної “схеми” державної переробки лісу лісгоспами!”.

“Позитивний крок, щодо обробленої деревини. Головне не зупинятися. І впроваджувати зміни далі” – надав свою думку Юрій Дюг, координатор всеукраїнської ініціативи “За ринок деревини”.

Приємно спостерігати як влада робить рішучі кроки, які потребують та підтримують учасники ринку деревини.

Попередня стаття Прозорі ринкові торги деревиною замінили корумповані прямі договори, - Держлісагентство
Наступна стаття Ціни пиломатеріалів у м. Львів на біржових онлайн-торгах