Ціни на пиломатеріали в Івано-Франківську на товарних біржах

  • 13

Завдяки електронним біржовим торгам продаж пиломатеріалів за ринковою ціною у Івано-Франківську та інших регіонах України тепер доступний усім покупцям без винятку – незалежно від наявних фінансових ресурсів чи зв’язків з «потрібними» людьми. ГС «Асоціація деревопереробних підприємств» активно долучається до розробки і запровадження ефективних ринкових інструментів, які остаточно детінізують дану галузь.

Пиломатеріали в Івано-Франківську і ціни на деревину на електронних аукціонах

Деякий час ціна на пиломатеріали у Івано-Франківську і інших регіонах у більшості випадків формувалася за непрозорими і деколи просто незрозумілими механізмами. До 01 липня 2021 р. заготовлена державними лісгоспами деревина реалізовувалася одразу кількома способами:

  • напряму деревообробним підприємствам, що породжувало безліч корупційних ризиків;
  • через акредитовані електронні майданчики Prozorro.Sale;
  • на численних товарних біржах, діяльність яких мало контролювалася.

Переведення процесу купівлі-продажу лісу, у тому числі пиломатеріалів в Івано-Франківську, на ліцензовані товарні біржі допомогло нарешті встановити на нього реальну ринкову ціну та і в цілому впорядкувати ринок деревини, ліквідувати тіньові оборудки, відкрити доступ до сировини широкому колу покупців.

Загалом пиляні матеріали користуються значним попитом на аукціонах, які організовуються ліцензованими біржами. Це відбувається завдяки високій якості і надійності при досить лояльній вартості товару. Їх активно використовують у будівництві, зовнішньому і внутрішньому оздобленні приміщень, виготовленні меблів, дизайні інтер’єру. Основні види пиляних матеріалів, купити які в Івано-Франківську та інших містах України усі бажаючі можуть на біржових онлайн-торгах:

  • бруси – вироби видовженої форми, які мають поперечний зріз прямокутної або квадратної форми шириною від 100 мм, а її співвідношення до висоти не перевищує 1:2;
  • бруски – схожі на бруси за формою і пропорціями, однак мають менші розміри – ширина їх поперечного перерізу не повинна перевищувати 100 мм;
  • дошки – відрізняються співвідношенням сторін. Так, їх товщина становить максимум 100 мм, а ширина має перевищувати її мінімум удвічі;
  • обапіл – бокові сегменти, що лишаються після розпилювання цілих колод і стовбурів. Характерна особливість – мають одну рівну і одну закруглену сторону.

Ціни на пиломатеріали у Івано-Франківську та інших регіонах на торгах, організованих товарною біржею

Завдяки електронним аукціонам, які сьогодні майже щодня організовують ліцензовані товарні біржі, ціна пиломатеріалів у Івано-Франківську і інших містах України формується виключно за прозорими ринковими механізмами. Вона залежить від фактичних обсягів попиту і пропозиції, а не від «апетитів» певних високопосадовців.
Дізнатися більше про те, як стати членом ГС «АДПУ», ви можете у відповідному розділі на сайті aweu.org.ua. Ми також регулярно публікуємо останні новини ринку деревини.

Попередня стаття Деревообробники купують пиломатеріали в Сумській області на е-аукціонах
Наступна стаття Протягом липня 2022 року лісгоспи заробили на УЕБ понад 495 млн грн