Ціна пиломатеріалів у Тернополі формується на біржових торгах

  • 13

Тернопільщина має середній за українськими мірками показник лісистості території (13,3%). Попри це місцеві лісові господарства постійно ставлять перед собою амбітні задачі, регулярно підвищуючи продуктивність заготівлі та первинної обробки деревини.

Для лісгоспів Тернопільщини надзвичайно важливо мати стабільні, а головне – ефективні інструменти збуту виготовленої продукції. Саме тому місцеві лісові господарства одноголосно підтримали ініціативу Державного агентства лісових ресурсів України щодо переведення торгівлі усіма видами деревини на ліцензовані товарні біржі.

Експлуатуючи біржові механізми учасники відповідного ринку можуть легко й ефективно продавати та купувати пиломатеріали у Тернополі або будь-якому іншому населеному пункті нашої держави. Також використання електронних торгів дозволяє лісгоспам заробляти додаткові кошти (завдяки підвищенню стартової вартості лотів), а замовникам продукції – отримувати якісну деревину за реальною ринковою ціною.

Підприємці Тернополя та області позитивно оцінюють біржові механізми реалізації пиломатеріалів

Необхідність зміни механізмів реалізації обробленої деревини розуміли всі ще задовго до початку повномасштабного вторгнення агресора. У Державному агентстві лісових ресурсів України багаторазово наголошували на потрібності реформи. Однак втілити задумане в життя вдалося лише на початку літа поточного року, коли торгівля усіма видами деревини перейшла на біржові торги.

Згідно з оновленим законодавством, лише ліцензовані біржі можуть організовувати та проводити електронні аукціони з реалізації пиломатеріалів. Керівник ДАЛРУ Юрій Болоховець наголошує, що таке рішення є необхідністю та дозволяє усунути з ринку деревини так звані псевдобіржі, які використовуються власниками для задоволення потреб конкретних осіб.

Оновлені механізми реалізації лісопродукції мають низку переваг – зручність, простота, ефективність та багато інших. Також варто відзначити й величезний асортимент продукції, представленої на торгах. Серед пиломатеріалів, які можна купити у Тернополі та області на е-аукціонах, доступні: дошка, заготовки для європіддонів, елементи огорожі тощо.

Пиломатеріали у Тернополі реалізуються за ринковими цінами на біржових торгах

Досить цікавим питанням для організаторів торгів та замовників є ціна пиляної деревної продукції, що представлена на біржових торгах. Якщо раніше вартість обробленої деревини встановлювалася продавцем, то сьогодні вона формується на основі ринкових процесів. Тобто, пиломатеріали у Тернополі реалізуються за ціною, яка влаштовує як організатора, так і замовника, враховуючи попит та пропозицію.

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” запрошує підприємців долучатися до оновленого ринку. Пройшовши нескладну процедуру акредитації на будь-якій із ліцензованих товарних бірж, ви отримаєте доступ до величезної бази сировини, яка до того ж реалізується державними лісгоспами за ринковою ціною.

Попередня стаття У період 27 червня – 1 липня лісгоспи заробили на УЕБ понад 196 млн грн
Наступна стаття За червень на Українській універсальній біржі реалізовано майже 437 тис. куб. м деревини