В Закарпатському ОУЛМГ відбулася робоча нарада щодо проведення аукціонів по пилопродукції та прямим договорам

  • 17

Під головуванням Голови Держлісагентства Юрія Болоховця та генерального директора ДП «ЛІАЦ» Юрія Сотника та за участі начальників обласних управлінь України, керівників лісогосподарських підприємств, Асоціації біржових площадок та представників ліцензованих бірж відбулось обговорення присвячено питанням проведення аукціонів по пилопродукції, стану справ по виконанню аукціонних договорів, а також прямим договорам за умов воєнного стану в Україні:

«В законодавстві чітко зазначено, що реалізація всієї деревини має проводитись через аукціонні торги. Тому для забезпечення рівного, справедливого доступ всіх покупців до деревини, формування справедливої ринкової ціни та уникнення звинувачень у зловживаннях, підприємства Держлісагентства з 01.06.2022 будуть проводити реалізації необробленої і обробленої деревини виключно по аукціонних угодах. Показники проведення торгів дають позитивні показники росту ціни, що у складний для нашої країни час дає можливість збільшувати надходження до бюджету»,- зазначив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Організатори торгів зазначили, що також ведуть супровід виконання укладених аукціонних торгів і дотримання договірних зобов’язань як з боку покупця так і продавця. Спільно з ДП «ЛІАЦ» здійснюється постійний моніторинг виконання аукціонних угод та опрацьовуються звернення щодо недобросовісних покупців.

«Звернемо увагу, що у Закарпатській області вже застосовано до 4 покупців штрафні санкції у вигляді недопуску до участі в аукціонних торгах»,- наголосив заступник генерального директора ТОВ “Українська енергетична біржа” Костянтин Шевчук.

За словами Сергія Гладкого, директора ТОВ «Українська універсальна біржа», розпочато реалізацію обробленої і необробленої деревини в тому числі й нерезидентам, які проходять акредитацію і приймають участь у біржових торгах.

За підсумка наради прийнято рішення:
• Виконання прямих угод завершити до 31.05.2022;
• Вся оброблена і необроблена деревина реалізовується лише через аукціони.

Попередня стаття Вся продукція державних лісгоспів буде продаватись через біржі
Наступна стаття Арбітраж з лісу виніс своє рішення щодо заборони експорту лісу Україною