Арбітраж з лісу виніс своє рішення щодо заборони експорту лісу Україною

  • 24

Арбітраж зі спору між Україною та ЄС про заборону експорту необробленої деревини (лісу-кругляка) визнав, що Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – торговельний представник Тарас Качка.

Він зазначив, що хижацький попит з боку компаній ЄС є рушієм незбалансованого експорту лісу і створює загрозу для Карпатського регіону, про що говорить виконавчий директор програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен.

За його словами, вони мають створити цивілізований ринок на основі успішного урядового експерименту по продажі лісу на аукціонах.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляку), при цьому заборону на експорт лісоматеріалів деревних порід (окрім сосни) було запроваджено з 1 листопада 2015 року, а деревних порід – з 1 січня 2017-го.

15 січня 2019 року ЄС подав запит на проведення консультацій із Україною про тимчасову заборону експорту необробленої деревини. Консультації були проведені 7 лютого 2019 року, проте сторони не дійшли взаємоузгодженого рішення.

20 червня 2019 року ЄС ініціював процедуру вирішення спору шляхом арбітражного розгляду і направив запит про створення Арбітражної групи. Сторони досягли згоди про створення Арбітражної групи у вищезгаданому складі 28 січня 2020 року.

Попередня стаття В Закарпатському ОУЛМГ відбулася робоча нарада щодо проведення аукціонів по пилопродукції та прямим договорам
Наступна стаття У Києві відбувся Перший всеукраїнський лісопромисловий Форум