Гарячі новини :

Продаж пиломатеріалу сухостою на ліцензованій біржі

Сьогодні для пошуку необхідної сировини вам більше не потрібно розміщувати в Інтернеті десятки оголошень на зразок «куплю пиломатеріал сухостій». Варто лише звернутися до однієї з ліцензованих товарних бірж та взяти участь в організованих електронних торгах. Асоціація деревопереробних підприємств України усіляко сприяє розвитку ринку лісоматеріалів та запуску ефективних і максимально прозорих механізмів їх збуту.

Купівля пиломатеріалу сухостою на ліцензованій біржі

Вільний, прозорий продаж деревини – проблема, на вирішення якої знадобилися роки. Ні для кого не були секретом численні корупційні махінації і зловживання у цій сфері. Навіть незважаючи на роботу десятків товарних бірж і спеціалізованих електронних майданчиків, у більшості випадків деревообробним компаніям, чимало з яких є членами ГС «АДПУ», доводилося домовлятися з керівниками лісгоспів напряму. Звертаючись із запитом «куплю пиломатеріал сухостій» безпосередньо до виробника, покупці суттєво переплачували. Або й взагалі шукали сторонніх «посередників», віддячуючи їм солідними відкатами.

Високі корупційні ризики у сфері торгівлі лісоматеріалами, зокрема, спричинені укладанням так званих «прямих договорів» з лісгоспами, спонукали владу до рішучих кроків. Електронні аукціони, організовані товарною біржею з відповідним дозволом, сьогодні виступають потужним інструментом, який робить підписані угоди дійсно надійними і прозорими.

Окрім цього, вільний продаж пиломатеріалів на умовах чесної конкуренції між усіма покупцями автоматично встановлює ціну товару на її реальному, ринковому рівні. Система сама обирає переможців – виключно на основі зроблених ставок. Більше жодних закулісних домовленостей і «подяк у конвертах». А прибуток, який цілком легально отримують лісгоспи, регулярно наповнює держбюджет.

Останнім часом під запитом «куплю пиломатеріал сухостій» можна знайти чимало суперечливих матеріалів щодо його використання. Так, існує поширена думка про суттєву економію при застосуванні на будівництві висохлої деревини. Однак експерти радять не спокушатися подібними «порадами». Адже бруси і дошки із сухостою теж мають свою сферу застосування. Наприклад, вони чудово підходять для виготовлення опалубки, будівельних риштувань, зведення тимчасових споруд і огорож.

Куплю пиломатеріал сухостій на електронних біржових торгах

Починаючи з 01 червня 2022 р. ліцензовані товарні біржі регулярно проводять електронні аукціони з продажу пиломатеріалу, у тому числі сухостою. Щомісяця державні лісгоспи отримують сотні мільйонів гривень прибутку. Ці гроші допомагають розвивати галузь, а не осідають у кишенях недобросовісних чиновників.

Останні новини за запитом «Куплю пиломатеріал сухостій» ви знайдете на офіційному сайті ГС «АДПУ» aweu.org.ua. Також підписуйтеся на зручний Telegram-бот, який вчасно надсилає інформацію про оголошення нових аукціонів.

Попередня стаття Зарплати ДП “Ліси України”: що було за “старої” системи і як буде зараз
Наступна стаття Ціни на пиломатеріали на електронних біржових аукціонах