Гарячі новини :

Ціни на пиломатеріали на електронних біржових аукціонах

Продаж пиломатеріалів, ціну яких ви можете дізнатися на сайті aweu.org.ua, є одним з найбільш розвинутих напрямків у сфері лісового господарства України. Це пов’язано з великою кількістю лісових насаджень та потужним потенціалом деревообробної галузі.

Наша країна має значні лісові запаси, що дає змогу виробляти велику кількість пиломатеріалів, які використовуються в будівництві, меблевому виробництві, при виготовленні паперу та у інших галузях промисловості. Продаж пиломатеріалів на сучасних електронних торгах забезпечують як великі підприємства, так і малий та середній бізнес.

Ключовими елементами успішної торгівлі та встановлення справедливих ринкових цін на пиломатеріали є якість продукції, а також її реалізація на умовах вільної чесної конкуренції. Першу українські підприємства забезпечують завдяки використанню сучасних технологій та суворому дотриманню міжнародних стандартів. Другий фактор допомагають реалізовувати ліцензовані товарні біржі.

Ціна на пиломатеріали на електронних біржових торгах

Пиломатеріали – один з ключових видів продукції лісового сектору, який знаходить широке застосування в будівельній та меблевій промисловості, а також у сфері виробництва паперу, картону, канцтоварів. Активними учасниками ринку деревини являються товарні біржі, які забезпечують можливість прозорої купівлі-продажу даного товару. На їхній ефективності наголошують і деревообробні підприємства, багато з яких є членами ГС «АДПУ».

Як і у будь-якій іншій галузі, ціна на пиломатеріали може залежати від багатьох факторів, таких як попит та пропозиція, погодні умови, розмір та якість матеріалу, регіон виробництва, транспортні та логістичні витрати, кон’юнктура ринку. Беззаперечним успіхом електронних біржових торгів, що регулярно проводяться на спеціальних платформах з 01 липня 2021 р., є формування адекватної ціни на пиломатеріал. Досягається це завдяки неупередженому ставленню до учасників аукціонів, відсутності дискримінації, утисків, повного зведення нанівець старих корупційних схем і незаконних махінацій.

До того ж, використання товарних бірж є одним зі способів, які дозволяють ефективно контролювати ціну на пиломатеріали. Завдяки розвитку сучасних технологій на підготовлених торгівельних майданчиках самі торги проходять у максимально зручному і ефективному електронному вигляді.

Також українські пиломатеріали відомі своєю високою якістю і конкурентоспроможними цінами на світовому ринку. Ми виробляємо різноманітні їх види, такі як дошки, бруии, зрубні бруски, столярні вироби. Варто відзначити, що початкова ціна на пиломатеріал на електронних аукціонах, організованих ліцензованими біржами, не має жодних обмежень. Тут ви знайдете лоти вартістю як у 50, так і у 500 тис. грн. Наприклад, стартова ціна соснових дошок товщиною 25 мм може варіюватися від 4 000 до 7 000 гривень за куб.

Актуальна ціна пиломатеріалу на ліцензованих товарних біржах

Електронні торги на товарних біржах – це процес продажу та покупки товарів та послуг через спеціальну Інтернет-платформу. Вони відбуваються в режимі реального часу, що дозволяє учасникам миттєво взаємодіяти між собою та укладати угоди. Сьогодні біржові онлайн-аукціони гарантують деревообробним компаніям цілковиту прозорість процесу реалізації пиломатеріалу, ціна на який визначається на умовах вільної конкуренції. А не хабарництвом чи наявністю корисних зв’язків.

Навіть у складних умовах повномасштабного військового вторгнення ринок деревини в Україні продовжував працювати, забезпечуючи необхідною сировиною і ЗСУ, і приватний бізнес, і соціально незахищені верстви населення. Сьогодні лісозаготівельні організації стикаються з безліччю викликів. Значна площа лісів знаходиться на окупованих територіях, великі зони зелених насаджень потребують розмінування. Що, в свою чергу, призводить до труднощів з виготовленням і зростанням ціни пиломатеріалів на 20-30%.

Незважаючи на це, попит на даний товар на електронних торгах залишається стабільним, оскільки будівельна галузь не припиняє свою діяльність. Крім цього, Україна змогла зайняти нішу на світовому ринку, постачаючи необроблену деревину у країни Європи замість росії. Війна призвела і до збільшення попиту на пиломатеріал для різних цілей, зокрема для обігріву військових і цивільного населення та побудови укріплень.

До того ж, влада продовжує запроваджувати на ринку деревини реформи, які активно підтримує Асоціація деревообробних підприємств України. Зокрема, завдяки прозорим біржовим торгам ціна пиломатеріалів конкурентна, тож за півтора року лісгоспи додатково отримали 1,3 млрд. грн. прибутку, які допомагають розвивати галузь.

Як ефективний інструмент ринку деревини, електронні аукціони відсіюють недобросовісних посередників та встановлюють реальну ціну пиломатеріалів. Також ГС «АДПУ» наголошує на тому, що із запровадженням обов’язкового продажу пиляної деревини на біржових торгах, деревообробні організації отримали дієві інструменти не тільки для участі, а й для замовлення необхідних аукціонів, формування лотів конкретного обсягу для задоволення власних виробничих потреб. Крім контролю ціни пиломатеріалів, сучасні товарні біржі допомагають ефективно моніторити виконання укладених договорів. Наприклад, для цього залучаються регіональні агенти. Таким чином усі сторони – і лісгоспи, і покупці сировини – можуть бути впевнені у вчасному наданні необхідного матеріалу саме у вказаному обсязі.

Процес ліцензування товарних бірж гарантує учасникам торгів пиломатеріалами отримання якісних послуг та найвищого рівня технічної і юридичної підтримки на усіх етапах – від акредитації до відвантаження закупленої деревини. Підпишіться на наш Телеграм-бот та першими отримуйте актуальні новини про продаж лісу в Україні.

Попередня стаття Продаж пиломатеріалу сухостою на ліцензованій біржі
Наступна стаття Атлас лісових автодоріг створюють на Хмельниччині