Необроблена деревина: огляд ринку на УЕБ за 4-8 липня 2022 року

  • 29

На Українській енергетичній біржі було реалізовано 55% необробленої деревини від виставленого обсягу. Ініціаторами виступили лісові господарства з 6 областей України. Найбільший обсяг реалізовано у Київській області.

За тиждень на торгах УЕБ за напрямком необроблена деревина було досягнуто таких результатів:

  • виставлений обсяг необробленої деревини склав 69,49 тис. куб. м.;
  • реалізовано необробленої деревини 38,47 тис. куб. м.;
  • вартість продажу деревини склала 90,06 млн. грн. (з ПДВ);
  • держава отримала додатковий дохід на 6,88 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Реалізація необробленої деревини за минулий тиждень відбувалась у Київській, Житомирській, Хмельницькій, Кіровоградській, Чернівецькій та Тернопільській області. На графіку нижче зображено області з реалізації необробленої деревини.

Найбільше реалізовано сосни звичайної, породи хвойних і дуба звичайного, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 60%, 20% і 4% відповідно. Також була реалізація таких порід як ялина європейська, ясен звичайний, береза повисла та інші.

Максимальне зростання від стартової ціни було зафіксоване на рівні 97%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по грабу звичайному – 97; ялиці білій – 93; дубу звичайному– 93.

Попередня стаття На Українській енергетичній біржі за тиждень реалізовано необробленої деревини на понад 90 млн грн
Наступна стаття Підприємці задоволені механізмом продажу пиломатеріалів на біржі