У листопаді лісгоспи продали на ліцензованих біржах необробленої деревини на 1,36 млрд грн – Павло Васильєв

  • 50

За інформацією ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» у листопаді 2022 року на ліцензованих товарних майданчиках лісові господарства реалізували 488,62 тис. куб. м необробленої деревини.

Незважаючи на скрутну ситуацію в галузі через проблеми з електричною енергією, вартість продажу ресурсу склала 1,36 млрд грн (з ПДВ). При цьому, завдяки крокам аукціонів держава отримала додатковий дохід на 68,71 млн грн (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості сировини.

Як повідомив голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв, найбільша реалізація відбулась у Закарпатській, Житомирській, Київській, Черкаській, Волинській, Чернігівській, Рівненській та інших областях.

Попит мали такі породи, як сосна, ялина та дуб. Частка їх реалізації у загальній структурі склала 45%, 13% і 9% відповідно.

«Зараз деревообробна галузь переживає дуже важкі часи, оскільки перебуває в стані певної невизначеності. Проблеми з електричною енергією не дають змоги працювати в повну міру. Дехто вимушений взагалі призупинити виробництво. Оскільки є ризики того, що ситуація буде погіршуватись, то активність підприємств щодо закупівлі сировини також понизилась. Тобто підприємці не розуміють чи матимуть змогу переробити певні обсяги ресурсу».   

зазначив Павло Васильєв
Попередня стаття 56% українських деревообробних підприємств скоротили своє виробництво  - результати соцопитування
Наступна стаття Словаччина забезпечить дровами три сотні домогосподарств на Закарпатті