Кабмін вніс нафту, газоконденсат, скраплений газ і деревину до переліку товарів, що підлягають торгівлі на біржах

  • 30

Кабінет Міністрів України вніс сиру нафту, газовий конденсат, скраплений газ та деревину (лісоматеріали) до переліку товарів, що підлягають торгівлі на товарних біржах.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у вівторок.

Як повідомлялося, згідно з чинним з 1 липня 2021 року новим законом про ринок капіталу (“Про спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів”, №738-IX), усі товарні біржі мають отримувати ліцензію Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Першою біржею, яка отримала ліцензію на провадження діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних ринках, стала Українська енергетична біржа (УЕБ), другою – Українська універсальна біржа (УУБ), третьою – Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ).

У середині травня НКЦПФР зупинила дію ліцензії УМВБ до закінчення дії воєнного стану, але біржа через Шостий апеляційний адмінсуд домоглася 14 липня постанови про призупинення дії рішення регулятора.

Джерело: Відкритий Ліс

Попередня стаття Роль біржі у виконанні умов контрактів на ринку деревини
Наступна стаття Пиломатеріали з бокової частини колоди на аукціонах ліцензованої біржі