Гарячі новини :

В Україні запустили пілотний проєкт в декількох ДП «Ліси України», який унеможливлює маніпуляції з ТТН для нелегальної деревини

Відтепер систему контролю ТТН посилять завдяки додаванню фото завантажених колод, адже малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його майже неможливо, повідомляє голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець у Facebook.

Зазначається, що проєкт є спільною ініціативою «Лісів України» та держпідприємства «ЛІАЦ». 

Болоховець пояснив, що ТТН – одні зі складових Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Документ дає право покупцю на перевезення партії деревини. В ньому зазначені дата, обсяг деревини, дані водія та автомобіля, номера бирок. Він розповів, що інформація про ТТН відкрита. Тобто будь-хто може перевірити документ на сайті «ЛІАЦу»»за його номером, або номером авто. Однак деякі лісівники могли підробляти бірки та вивозити декілька партій деревини за однією ТТН. 

«Вирішуємо проблему і додаємо у ТТН ще і фото завантажених на автомобіль колод. «Профіль» та «анфас». Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його майже неможливо». 

Сказав Болоховець, додавши, що це значно ускладнить маніпуляції з ТТН

Він розповів, що після перевірки функціювання системи її поширять всі філії «Лісів України» та інших лісокористувачів. Болоховець наголосив, що на другому етапі проєкту планують обладнати всі лісовози GPS-трекерами. Це дозволить контролювати та відслідковувати вивезення деревини з лісу в режимі онлайн та виявляти порушення без правоохоронців.

 «Детінізація – один із важливих результатів реформи лісової галузі. Централізація управління нарешті відкрила можливість запровадити те, що вже давно успішно працює у наших колег із країн Балтії, Скандинавії, Польщі».

Наголосив Болоховець

Попередня стаття Деревообробники обговорили проблеми та перспективи ринку
Наступна стаття Польські підприємства меблевої та столярної галузей зацікавлені взяти участь у відбудові України