У Харкові пиломатеріали варто купувати на біржових аукціонах

  • 14

За оновленим законодавством купити пиломатеріали у м. Харків та інших регіонах України представники бізнесу можуть за повністю прозорою і зрозумілою процедурою. Мова йде про електронні біржові торги, участь у яких сьогодні приймають не лише вітчизняні, а й закордонні підприємства. Сучасні програмні засоби дозволяють реалізовувати будь-які товари і послуги на умовах рівності, відкритості і прозорості. Таким чином старі корупційні схеми швидко відходять у минуле.

В Харкові пиломатеріали краще за все купувати на організованих біржових торгах

Останнім часом продаж пиломатеріалів в Харкові та інших містах України здійснювався за кількома принципово різними процедурами. Чимало з них були надто заплутаними і непрозорими. Так, частина заготовленого лісу реалізовувалася лісгоспами напряму, за що недобросовісні управлінці отримували чималі відкати. Також купити пиломатеріали у Харкові, у тому числі в Кулиничах, можна було на майданчиках Прозорро.Продажі та товарних біржах, діяльність яких по суті ніяк не контролювалася.

Продаж деревини, у тому числі пиляних матеріалів, на електронних біржових аукціонах дозволив впорядкувати ринок. В минуле поступово відходять тіньові схеми і незаконні домовленості. А отримані кошти надходять за цільовим призначенням, а не осідають у кишенях недобросовісних високопосадовців.

Пройшовши нескладну процедуру акредитації на одній з ліцензованих бірж, ви можете купити в Харкові пиломатеріали наступних видів:

  • бруси – широко застосовуються у будівництві. Видовжені заготовки, що мають квадратну або прямокутну форму поперечного перерізу, які обтесують з усіх боків. Мають товщину від 10 см і більше – менші вироби називають брусками;
  • дошки – один з найпопулярніших видів пиломатеріалів. Можуть бути обрізними, необрізними, односторонньо-обрізними;
  • обапіл – заготовки, отримані з бічних частин колоди. Одна сторона в них пласка, а інша заокруглена;
  • горбиль – різновид обаполу, що лишається після розпилу стовбуру і має різну товщину;
  • профільований брус – зверху на ньому є рельєфні прорізи, зроблені за допомогою стругання або фрезерування. Через правильно підігнані виїмки різні деталі добре кріпляться одна до одної;
  • оциліндрована колода – широко застосовується при зведенні будинків. Мають вищу ціну. оскільки після їх використання не потрібно проводити додаткові оздоблювальні роботи.

Продаж пиломатеріалів в Харкові та інших регіонах України на ліцензованій товарній біржі

Угоди, що укладалися між представниками бізнесу і лісгоспами напряму, створювали численні корупційні ризики. Електронні торги, що сьогодні організовуються ліцензованими біржами, перешкоджають незаконним оборудкам, через які держава зазнавала мільйонних збитків.
Асоціація деревопереробних підприємств України приймає активну участь у впровадженні дієвих інструментів ринку, які допоможуть продати пиломатеріали в Харкові, зокрема Кулиничах, та інших регіонах дійсно прозоро та ефективно. Слідкуйте за останніми новинами на нашому сайті aweu.org.ua.

Попередня стаття "За рік державні виробники деревини заробили на УУБ майже 6 мільярдів гривень" - Сергій Гладкий
Наступна стаття Протягом 11-15 липня державні лісгоспи на УУБ заробили майже 214 млн грн