Сучасний комплекс із переробки шишок, з яких вирощують сіянці, діє на Рівненщині

  • 16

Сучасний комплекс із переробки та зберігання лісового насіння ще в 2019 році обладнали лісівники Рівненщини на базі Соснівського лісництва філії «Соснівське лісове господарство» ДП «Ліси України».Тут уже перероблено тонни шишок (за сезон в середньому – 25 тонн).

Про це повідомляє Поліський лісовий офіс.

Зазначають, що насіння, отримане в результаті такої обробки, – найвищої якості. Сам процес досить тривалий і вимагає ретельності.

Шишка, зібрана із плюсових дерев, спочатку потрапляє у сушильну шафу, відсортовується. Тоді проходить обробку в спеціальних барабанах, обезкрилюється.

І лише потім розпочинається процес відбирання та відсортовування.

«Насіння, що пройшло всі етапи обробки та відбору, зберігається в холодильних камерах – їх тут обладнано дві.Такий механізм переробки шишки значно спрощує сам процес його отримання і дає в результаті відповідну якість».

розповідає директор філії «Соснівське лісове господарство» Олександр Прохор

Наступний етап – вирощення стійких до життя в природі сіянців. В цьому напрямку важливий стан догляду за ними на розсадниках.

Довідково. Щороку лісові господарства Поліського офісу заготовляють близько 200 тонн шишок, після переробки яких отримують понад 2 т насіння. З них вирощують близько 12 млн штук сіянців. В основному – сосни звичайної, яка є головною лісоутворюючою породою. У менших кількостях – ялини звичайної, модрини європейської. Переробляють усю шишку на власних шишкосушарнях. А найбільші об’єми – у таких сучасних комплексах, які, створені на базі Соснівської та Сарненської філій.

Джерело: ITV MEDIA GROUP

Попередня стаття Юрій Болоховець виступив на форумі Української лісової платформи WWF-Україна щодо реформування лісової галузі 
Наступна стаття Будівництво лісових доріг — проєвропейський вектор розвитку лісового господарства