Гарячі новини :

Будівництво лісових доріг — проєвропейський вектор розвитку лісового господарства

Скорочуючи лісові шляхи, працівники філій Карпатський лісовий офіс продовжують будувати дороги лісогосподарського призначення, що в рази покращує доступ до лісового фонду, особливо на випадок пожеж. До того ж, лісодорожнє полотно має важливе й соціальне значення: у багатьох випадках нові дороги дають можливість місцевому населенню зручно та комфортно добиратися до своїх домівок, слугують туристичним путівником й значно полегшують доїзд до об‘єктів рекреації.

Будівництво лісових доріг – складна і об’ємна робота: вимагає певної підготовки, враховуючи складність рельєфу та виготовлення проектів. Проте, потреба розширення та відновлення лісотранспортної мережі є актуальною у всіх філіях Карпатського лісового офісу.

За словами лісівників, проєктування та відбудова нової лісової дороги дозволяє раціонально використовувати ресурсний потенціал, полегшує роботу державної лісової охорони, дає змогу виконувати весь комплекс робіт з оздоровлення лісів та ефективно охороняти їх від пожеж: фахівці можуть без перешкод дістатаватися до місць пожежі, що значно підвищує шанси вчасно виявити джерело займання і попередити поширення вогню лісовими ділянками.

Сьогодні загальна протяжність лісових автомобільних доріг по філіях Карпатського лісового офісу становить:

Львівщина – близько 4982 км;  Закарпаття – 2649 км; Івано-Франківщина – 2250,6 км.

Лідером з будівництва лісових автомобільних доріг на Івано-Франківщині є філія «Вигодське лісове господарство». За нею рахується 205 км лісових транспортних шляхів. У 2022 році лісівники Вигодського лісового господарства збудували більше 10 км дороги лісового призначення, капітально відремонтували – 7 км.

На Закарпатті першість бере філія «Рахівське лісове дослідне господарство». Тут лісівниками збудовано майже 73 км лісополотна. План будівництва на 2023 рік- ще 6 км.

У Львівській області найкращі показники у філії «Сколівське лісове господарство». Лісодорожня мережа сягає 157 км. Варто зауважити, що лісові дороги прокладають й у найвіддаленіші куточки гір: у разі виникнення лісової пожежі чи інших надзвичайних ситуацій спеціальна техніка зможе безперешкодно дістатися до місця події.

Будівництво лісових автомобільних доріг, як правило, здійснюється власними силами лісгоспів і за допомогою спецтехніки. Це покращення не тільки техніко-економічних показників з поєднанням вимог охорони навколишнього середовища, а й зменшення віддалі трелювання деревини.

До речі, в країнах Європи будівництво лісових доріг є одним із пріоритетних напрямків роботі.

Наразі філії Карпатського лісового формують плани з будівництва нових лісових транспортних артерій у 2023 році.

Джерело: Відкритий Ліс

Попередня стаття Сучасний комплекс із переробки шишок, з яких вирощують сіянці, діє на Рівненщині
Наступна стаття “Ліси в пробірках” – мікроклональний вегетативний спосіб розмноження рослин в УкрНДІгірліс