Пиломатеріали обрізні і їх продаж на товарній біржі

  • 8

Починаючи з 01 червня 2022 р. купити пиломатеріал обрізний за справедливою ринковою ціною усі бажаючі можуть на електронних біржових торгах. Усю необхідну інформацію ви можете дізнатися у тому числі на сайті Асоціації деревопереробних підприємств України aweu.org.ua. Чому пиломатеріали користуються таким великим попитом та як взяти участь в аукціоні на одній з ліцензованих бірж – читайте у нашому матеріалі.

Пиломатеріали обрізні на онлайн-торгах ліцензованої біржі

Пиломатеріалами у лісозаготівельній галузі називають вироби певних розмірів і форми, які отримують після повздовжнього розпилювання цілих стовбурів. На вітчизняному ринку деревини вони користуються чималим попитом, адже у будівництві їх особливо цінують за міцність, надійність і універсальність. В свою чергу, найбільш затребуваним пиломатеріалом є дошка – виріб, що має поперечний переріз прямокутної форми товщиною 15-100 мм і зі співвідношенням до ширини щонайменше 1:2.

За характером обробки дошки бувають обрізними, необрізними та односторонньо-обрізними. Необрізні вироби відрізняються неспиляними краями і більшою величиною обзола (край, на якому лишаються залишки кори). Обрізні пиломатеріали ретельно обробляються з усіх сторін, відповідно, їх краї роблять такими ж гладкими, як і поперечні зрізи. У односторонньо-обрізних заготовок спилюється тільки один край.

Виготовляють обрізний пиломатеріал з різних порід деревини. Так, у будівництві найчастіше застосовуються сосна, модрина, ясен, дуб – сировина з них відрізняється міцністю і стійкістю перед хворобами і шкідниками, а також демократичною ціною. Технічні параметри обрізних дошок залежать від способу розпилу, який може бути:

  • радіальним – для отримання дошок колоду розпилюють посередині. Найчастіше використовуються під час будівництва, однак коштують недешево;
  • напіврадіальним – розпилювання стовбура здійснюють під кутом 45⁰ до центру. Має меншу вартість через нижчі затрати на обробку;
  • тангенціальним – розпил відбувається на відстані від серцевини, завдяки чому дошки мають незвичайну текстуру.

Ще одна вагома причина купити обрізний пиломатеріал на торгах, які проводить одна з акредитованих бірж – його використання у зовнішніх і внутрішніх оздоблювальних роботах. Такі дошки йдуть на виготовлення дерев’яної вагонки, палубних і терасних настилів, блок-хаусу, обшивки стін і встановлення перегородок.

Куплю пиломатеріал обрізний на електронних аукціонах товарних бірж

Вже більше року продаж заготовленої українськими лісгоспами деревини проходить виключно на ліцензованих торгових майданчиках. Для того, щоб її отримати, останні мають виконати певний перелік вимог, що дозволяє «відсіяти» підозрілі структури. Тож торги з реалізації пиломатеріалів обрізних, які подібним чином проводяться з 01 червня 2022 р., тепер відбуваються за чіткою, прозорою процедурою. Це дозволяє повністю виключити з процесу корупційну складову та закулісні домовленості зі «своїми людьми».

ГМ «АДПУ» приймає активну участь у реформуванні галузі – про наші успіхи ви можете дізнатися на сайті aweu.org.ua. Швидко отримуйте останні новини ринку і результати вже проведених торгів. Приймайте участь, обирайте потрібні лоти і перемагайте!

Попередня стаття Ключовий для ринку деревини законопроєкт ухвалили за основу
Наступна стаття Вчені визначають деревину як біржовий товар