Продаж необробленої деревини у Чернігові на біржових торгах

  • 24

Вже понад рік необроблена деревина в Чернігові та інших населених пунктах України продається на електронних аукціонах. Перевагами останніх є об’єктивність та неупередженість, завдяки чому всі учасники знаходяться у рівних умовах. Також впровадження біржових механізмів значно прискорило процес купівлі-продажу лісу, а також дозволило викорінити з ринку деревини поняття хабарів.

Аукціони з продажу необробленої деревини в Чернігові проходять на ліцензованих товарних біржах

Сьогодні функціонування різних товарних ринків в Україні регулюється Законом №738-IX. Згідно з цим нормативно-правовим документом, стандартизована продукція (до якої належить і деревина) має продаватися виключно на біржах.

Вищезгаданий Закон набув чинності влітку 2021 року. Тому вже понад рік державні лісгоспи продають необроблену деревину в Чернігові та інших населених пунктах України на біржових аукціонах. За цей період вдалося кардинально змінити ситуацію на ринку.

По-перше, значно зросла середня ціна за куб деревини. Для кожного регіону цей показник є індивідуальним, однак в середньому по країні вартість лісу збільшилася вдвічі. По-друге, значно збільшилася кількість учасників. Це не дивно, оскільки замовники розуміють, що ніякі сторонні фактори не впливають на результат торгів, а тому охоче долучаються до останніх. По-третє, зросли доходи держави. Так, лише за 2021 рік завдяки біржовим торгам з продажу лісу до держбюджету надійшло понад 20 млрд грн, а це на 57% більше ніж роком раніше.

Сьогодні аукціони з реалізації необробленої деревини на біржах проходять майже щодня. Замовники з різних областей України долучаються до торгів, адже розуміють усі переваги останніх. Приємно також відзначити те, що лісгоспи з деокупованих регіонів, особливо Чернігівщини та Сумщини, є одними із найактивніших гравців на ринку. Це ще раз підтверджує правильність вибору механізмів реалізації деревини.

Якщо ви також бажаєте долучитися до аукціонів, виконайте простий алгоритм дій. Оберіть одну із ліцензованих товарних бірж та пройдіть акредитацію на ній за відповідним напрямом. Після заповнення анкети-заяви вам буде надано статус члена біржі, що надає право брати участь в аукціонах.

У Чернігові необроблена деревина продається на аукціонах за зрозумілими умовами та справедливою ціною

У такий складний час усі учасники ринку деревини об’єднуються та спільними зусиллями намагаються зробити лісову галузь ефективною. ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” не стоїть осторонь та також долучається до цього процесу.
На нашому офіційному сайті (aweu.org.ua) ви знайдете безліч актуальних даних, зокрема думки експертів про зміни в галузі, та останні новини на лісовому ринку. Доступ до вищезгаданої інформації допоможе вам краще аналізувати ринок, а також дозволить більш якісно підготуватися до майбутніх аукціонів з продажу необробленої деревини, зокрема в Чернігові.

Попередня стаття Лісівники Чернігівщини висадили понад 10 мільйонів дерев
Наступна стаття Центр з вирощування лісових саджанців будують на Калущині