Центр з вирощування лісових саджанців будують на Калущині

  • 14

У Шевченківському лісництві Вигодського лісгоспу розпочалися роботи з будівництва центру з вирощування лісових саджанців із закритою кореневою системою.

На даний час на території лісництва ведуться підготовчі роботи для будівництва. Відомо, що у центрі працюватиме роботизована лінія шведської компанії ВСС. Це світовий лідер з виробництва сучасного устаткування для лісових насінневих центрів і розсадників. Лінія надзвичайно продуктивна, забезпечує високу схожість насіння із закритою кореневою системою. За зміну виробництво може виробляти майже 300 тис. штук касет з сіянцями, йдеться на сайті Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, передає “Галка“.

«На дільниці вирощуємо посад матеріал не тільки у закритому ґрунті, а й із закритою кореневою системою. Переважно це сіянці бука лісового, ялиці білої, модрини європейської, численні види декоративних порід, – розповідає Василь Тисяк, лісничий Шевченківського лісництва. – Для вирощування побудовано три притінюючі піднавіси, теплиці, парники-короби. Для збереження насіння є приміщення-холодильник. Загалом щорічно лісокультурна дільниця вирощує близько 150 тис. штук посадкового матеріалу цінних порід».

Новий центр з вирощування сіянців із закритою кореневою системою забезпечить лісові господарства щорічно двома мільйонами саджанців, що даватимуть 95% приживлюваність.

Джерело: Галка

Попередня стаття Продаж необробленої деревини у Чернігові на біржових торгах
Наступна стаття Півкілограмові лимони дозрівають… у лісі