Необроблена деревина у Вінниці продається на онлайн аукціонах

  • 16

Влітку 2021 року учасники ринку деревини отримали вільний доступ до ефективного та зручного механізму реалізації лісопродукції – біржових торгів. Використовуючи електронні аукціони з продажу необробленої деревини підприємці Вінниці та інших населених пунктів України можуть купувати якісну продукцію за відносно невисокою ціною. Остання сьогодні формується виходячи із заявок учасників на купівлю та продаж.

Як відбуваються аукціони з продажу необробленої деревини у Вінниці та інших містах

З літа 2021 року вітчизняний ринок лісоматеріалів функціонує за кардинально новими умовами. Раніше продаж лісопродукції здійснювався за багатьма різними способами – за прямими договорами, на сумнівних біржах, через систему Prozorro.Sale. Однак сьогодні існує лише один легальний варіант реалізації деревини – на офіційних біржових торгах.

Такий спосіб продажу лісопродукції має безліч переваг. По-перше, біржові торги є абсолютно прозорими. Тобто, усі охочі можуть в режимі онлайн спостерігати за перебігом аукціону. По-друге, здійснювати торгівлю дистанційно – це надзвичайно зручно, особливо в умовах воєнного часу. По-третє, біржові торги – це про чесну та запеклу конкуренцію у боротьбі за кожен лот, завдяки чому формується справедлива ціна на продукцію.

Сьогодні аукціони з продажу необробленої деревини у Вінниці, так само як і в інших населених пунктах України, проходять на ліцензованих товарних біржах. Останні для проведення торгів використовують сучасні технічні засоби – спеціалізовані електронні торгові системи. Саме ЕТС дозволяють повністю автоматизувати процес проведення аукціонів.

За понад рік електронних торгів деревиною на біржах до них встигли долучитися тисячі підприємців з усієї України, зокрема й Вінниці. Представники приватного бізнесу відзначають, що отримати допуск до біржових аукціонів надзвичайно просто. Достатньо лише обрати біржу, що має відповідну ліцензію, та пройти на ній акредитацію за відповідним напрямом.

У Вінниці необроблена деревина продається на сучасних електронних аукціонах

На біржових аукціонах з продажу необробленої деревини у Вінниці та інших населених пунктах для підприємців доступна продукція різних порід: дуба, сосни, ялини, клена, вільхи тощо. Переконатися в різноманітті асортименту ви можете особисто, взявши участь у торгах.

Завдяки кардинальним змінам на вітчизняному ринку деревини більше немає ніякої корупції чи будь-яких несправедливих схем. Завдяки громадському контролю досягається повна прозорість торгів, що унеможливлює сторонні втручання в їх результати.
ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” підтримує ініціативи ДАЛРУ та також вносить свої пропозиції для покращення вітчизняної лісової галузі. На сайті aweu.org.ua учасники ринку деревини знайдуть безліч корисної інформації (новини, актуальні огляди та багато іншого), яка допоможе краще підготуватися до майбутніх аукціонів.

Попередня стаття Угорщина запровадила обмеження на експорт дров із країни через енергетичну кризу
Наступна стаття Лісгоспи Рівненської області реалізують пиломатеріали на біржових торгах