Лісгоспи Рівненської області реалізують пиломатеріали на біржових торгах

  • 13

Рівненська область є одним із найбільш забезпечених лісами регіонів України. За показником лісистості території Рівненщина поступається лише Закарпаттю та Івано-Франківщині. Лісовий покрив займає майже 36% від загальної площі Рівненської області, а запаси деревини оцінюються експертами в понад 100 млн метрів кубічних.

Поширеність лісових ресурсів визначає економічну спрямованість регіону. Лісозаготівля та деревообробка є надзвичайно важливими складовими господарського комплексу Рівненщини.

Загальна площа лісів у регіоні, що знаходяться в обласному управлінні, становить 790 тис. га. Саме тому ефективність реалізації деревини, зокрема й обробленої, є надзвичайно важливим завданням для місцевих лісгоспів, оскільки від цього залежить їх майбутнє функціонування.

Впровадження біржового механізму значно підвищило продуктивність процесу купівлі-продажу пиломатеріалів у Рівненській області та інших регіонах. Відтепер лісгоспи Рівненщини можуть більш грунтовно підходити до планування власної діяльності, відновлення лісового фонду та забезпечення замовників якісною продукцією.

Деревообробники Рівненської області відзначають ефективність реалізації пиломатеріалів на біржових торгах

З 01 червня поточного року вітчизняний ринок пиломатеріалів функціонує за кардинально новини правилами. Починаючи з вищевказаної дати оброблена деревина реалізується лісовими господарствами виключно через товарні біржі.

Лісівники Рівненщини підтримують таку ініціативу, адже розуміють всі переваги впровадження біржової торгівлі пиломатеріалами. За словами начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича, торги обробленою деревиною на торгових біржах дозволяють зробити процес реалізації продукції більш відкритим та ефективним. Саме максимальна прозорість та продуктивність купівлі-продажу пиломатеріалів у Рівненській області є пріоритетом для місцевих лісгоспів.

Впровадження біржових механізмів реалізації обробленої деревини допомагає деревообробним підприємствам Рівненщини та інших регіонів збільшити власні доходи, а також створює додаткові надходження до бюджетів на різних рівнях. Все це стало можливо завдяки усуненню корупційної складової, адже торги на біржах унеможливлюють використання будь-яких махінацій.

Замовники купують пиломатеріали в Рівненській області на біржах

Біржова торгівля пиломатеріалами в Рівненській області та інших регіонах є вигідною не тільки для лісгоспів та держави, а й для замовників продукції. Річ у тому, що вартість обробленої деревини на електронних торгах відображає реальний стан ринку (наявний попит та пропозицію). Саме тому замовники, купуючи пиломатеріали на біржі, не переплачують за продукцію.

Стати учасником ринку обробленої деревини вже сьогодні можете й ви. Для цього необхідно пройти процедуру акредитації за відповідним напрямом на одній із бірж, що має відповідну ліцензію.

Попередня стаття Необроблена деревина у Вінниці продається на онлайн аукціонах
Наступна стаття Черга за дровами. Де їх купити розповідає Держагентство лісових ресурсів України