На біржах можна купити круглі лісоматеріали за вигідною ціною

  • 21

Сьогодні на ліцензованих товарних біржах активно проводяться аукціони, на яких підприємці можуть купити круглі лісоматеріали. Долучитися до подібних торгів просто, як ніколи раніше. Достатньо лише обрати біржу, що має ліцензію для проведення аукціонів, та пройти на ній акредитацію.

Ціна круглих лісоматеріалів визначається учасниками біржових аукціонів

Зовсім нещодавно на вітчизняному ринку деревини відбулися кардинальні зміни. Річ у тому, що влітку 2021 року набув чинності Закон №738-IX, основна функція якого – регулювання товарних ринків. Вищезгаданим нормативно-правовим документом розширено перелік стандартизованої продукції (до цього списку увійшла деревина), яка має реалізуватися виключно на ліцензованих товарних біржах.

Вже сьогодні вся лісопродукція, виготовлена державними лісгоспами, продається на біржових торгах. На аукціонах для підприємців доступна величезна кількість продукції. Найпопулярнішими, як і раніше, залишаються круглі лісоматеріали хвойних порід. Серед останніх найбільший попит мають сосна та ялиця. Пояснюється їх популярність відносною дешевизною та значним поширенням майже по всій території України, що значно полегшує заготівлю.

Крім цього на біржових торгах також представлені круглі лісоматеріали листяних порід – дуб, ясен, береза та інші. Купити будь-яку деревину ви можете вже сьогодні на електронних аукціонах.

Як проходять торги на ліцензованих біржах? Для проведення аукціонів біржі використовують сучасні технічні засоби – електронні торгові системи. Власне ЕТС є базами даних про всі торги, тому зараз вся потрібна інформація зібрана в одному місці.

Перевагою аукціонів, що проходять в електронних торгових системах, є їх мобільність та справедливість. Взяти участь у торгах можна дистанційно, а переможці визначаються автоматично.

Ще одним важливим для підприємців питанням є ціна круглих лісоматеріалів. Сьогодні остання формується учасниками біржових торгів на основі створених заявок на продаж та купівлю. Саме тому купувати лісоматеріали на електронних аукціонах – надзвичайно вигідно.

Лісоматеріали круглі продаються державними лісгоспами на біржових торгах

Процес цифрової трансформації, який набув неабияких масштабів в останні роки, вплинув на безліч суспільних та економічних процесів в Україні. Не стали виключенням і біржові торги, які сьогодні проводяться в електронному форматі. Завдяки цьому підприємці з різних куточків України отримали право дистанціювати торгівлю різними видами продукції, зокрема й круглими лісоматеріалами.
Вітчизняний ринок деревини постійно реформується. Через це інколи замовникам досить складно розібратися у лісовому законодавстві. Саме тому ми рекомендуємо вам слідкувати за новинами на сайті ГС “Асоціація деревообробних підприємств України”. На платформі aweu.org.ua доступні думки експертів, детальні огляди нинішнього стану ринку деревини, оцінка ухвалених законопроектів та безліч іншої актуальної інформації.

Попередня стаття Продаж пиломатеріалів зі смереки на електронних біржових аукціонах
Наступна стаття З 8 по 12 серпня 2022 року на УУБ реалізували пиломатеріалів на майже 250 млн грн