Купити пиломатеріали в Україні на е-аукціонах

  • 20

За останні кілька років оброблена деревина в Україні реалізувалася різними способами – за прямими договорами, на Prozorro.Sale та на товарних біржах. Останній варіант здавався найоптимальнішим, однак через відсутність моніторингу на деяких електронних платформах проводилися фіктивні торги, основна мета яких – забезпечення потреб окремих осіб.

Для усунення махінацій на ринку деревини було ухвалено Закон №738-IX. Згідно з цим нормативно-правовим документом уся стандартизована продукція має продаватися виключно на ліцензованих біржах. Саме тому вже влітку 2022 року пиломатеріали почали реалізовуватися на біржових торгах.

Куплю пиломатеріал в Україні на біржових торгах

Оброблена деревина є надзвичайно вживаним видом продукції, який застосовується в десятках галузей економіки: будівництві, меблевому виробництві, столярстві тощо. Завдяки своїм чудовим фізичним та естетичним якостям попит на пиломатеріали залишається досить високим.

Реалізація обробленої деревини – це ще одне важливе питання, над вирішенням якого у Державному агентстві лісових ресурсів України працювали протягом останніх кількох років. Завдяки ухваленню низки рішень цю проблему вдалося розв’язати.

Вже понад чотири місяці продаж пиломатеріалів відбувається на біржових торгах. За цей час до аукціонів долучилися сотні підприємців з різних регіонів України. До речі, кардинально змінилися механізми формування вартості на оброблену деревину. Якщо раніше ціну на пиломатеріали встановлював лісгосп, то сьогодні вона утворюється виходячи із заявок учасників на продаж та купівлю.

На біржових торгах для підприємців доступна продукція різних форм, видів та порід. Зокрема на електронних аукціонах замовники можуть купити як листяні, так і хвойні пиломатеріали. Серед останніх найпопулярнішою є соснова оброблена деревина, яка є одним із найкращих варіантів за співвідношенням якість/вартість.

Якісні пиломатеріали в Україні реалізуються з використанням прозорих біржових механізмів

Сьогодні вся інформація про лоти знаходиться в одному місці – у спеціалізованих електронних торгових системах. Відповідно замовникам більше не потрібно публікувати оголошення по типу “куплю пиломатеріали”. Відтепер обрати лот на будь-який смак можна на ліцензованих біржах.

Сьогодні ринок деревини вже вийшов зі стану шоку, який спостерігався на початку повномасштабного вторгнення. Підприємці активно купують пиломатеріали на біржах, встановлюючи при цьому справедливу ціну на лісопродукцію.

Долучитися до біржових торгів деревиною досить просто. Обравши одну із ліцензованих бірж, підприємець має пройти на ній акредитацію. Після цього замовник отримує право на здійснення торгівлі в електронній торговій системі обраної біржі.

Тому якщо ви ще не долучилися до торгів – не зволікайте. Отримайте право купити якісну оброблену деревину за справедливою ринковою ціною.

Попередня стаття ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» провела опитування учасників ринку
Наступна стаття За період 8-12 серпня на УУБ реалізовано понад 62 тис. куб. м необробленої деревини на близько 172 млн грн