Купити пиломатеріал в Рівному на одній з ліцензованих бірж

  • 5

Завдяки електронним біржовим аукціонам купити пиломатеріали у Рівному і інших містах можна за простою та доступною широкому колу учасників процедурою. Перехід до конкурентного механізму ціноутворення нівелює корупційні схеми, а сучасні програмні засоби роблять торги деревиною чесними і неупередженими.

Ціна пиломатеріалів у Рівному і інших регіонах на товарній біржі

Довгий час ринок деревини функціонував за незрозумілими правилами – частина договорів укладалася напряму між покупцями і керівництвом лісгоспів, також купити пиломатеріали у Рівному та інших областях можна було і на товарних біржах, і на майданчиках Прозорро.Продажі. Більшість цих процесів ніяк не контролювалася, відтак обсяги проданої сировини та отриманий прибуток приховувалися від громадськості і контролюючих органів.

Переведення торгів лісом на ліцензовані товарні біржі – відповідальний крок, який допоміг систематизувати процес купівлі-продажу даного товару, зробив його не лише ефективним, а й повністю прозорим. Міцність, доступність, універсальність – всі ці характеристики роблять пиломатеріали надзвичайно популярними серед учасників електронних аукціонів. Тепер їх вартість не залежить від «апетитів» нечесних чиновників. Сьогодні ціна пиломатеріалів у Рівному та інших містах України формується на основі наявного попиту і пропозиції. Відповідно, чим більше покупців долучаються до онлайн-торгів на ліцензованій біржі, тим більший прибуток отримує лісозаготівельне господарство, а разом з ним і держава.

Крім цього, ціна пиломатеріалів у м. Рівне залежить і від їх якості та технічних параметрів. Залежно від форми і розмірів дані вироби діляться на кілька основних груп: бруси, дошки, бруски, обапіл, горбиль. Так, у бруса товщина поперечного перерізу становить 10 см і більше. Має різну кількість оброблених сторін – дві, три або чотири. Бруски мають таку саму форму, ознак їх розміри дещо менші – товщина зрізу не перевищує 10 см, а ширина більша за неї максимум в два рази. Зовсім інші пропорції мають дошки. При товщині до 10 см їх ширина перевищує її в два рази і більше. Має правильну геометричну форму. Обапіл представляє собою спиляні бічні частини стовбура. Одна його сторона також відділена по прямій, а інша, навпаки, закруглена. Горбиль, на відміну від дошки, має одну округлу поверхню.

Купити пиломатеріали в м. Рівне та інших областях на електронних біржових торгах

Продаж пиломатеріалів у Рівному і інших регіонах на публічних онлайн-торгах, організованих ліцензованими біржами, допомагає врівноважити їх ціну на основі реальних попиту і пропозиції. Більше ніхто не платитиме відкати в обмін на зниження початкового прайсу. А лісгоспи не будуть «збитковими» лише на папері, в той час як відповідальні особи мають в офшорах мільйонні рахунки.

На сайті ГС «АДПУ» aweu.org.ua постійно з’являється нова інформація про аукціони з купівлі-продажу лісу, у тому числі пиломатеріалів у Рівному.

Попередня стаття Одне з найбільших деревообробних підприємств Львівщини закуповує сировину через УЕБ
Наступна стаття Львівська область: аукціонні торги деревиною показали свою ефективність