Куплю брус сухостій на електронному аукціоні товарної біржі

  • 13

Окрім деревини високої якості на організованих біржових торгах деревообробні компанії можуть також придбати сухостій. Про доцільність його використання у будівництві досі тривають суперечки. Однак є галузі, у яких сухому лісу також знаходиться застосування, особливо зважаючи на його приємну ціну. Крім того, на ліцензованих товарних біржах сухостій з сосни та дерев інших листяних і хвойних порід продається за максимально простою і зрозумілою процедурою. Яка категорично виключає корупцію або незаконні договорняки.

Куплю сухостій від виробника на електронних біржових торгах

Нерідко в оголошеннях про продаж лісу можна зустріти формулювання на зразок «куплю дошку сухостій» з подальшим розхвалюванням будівельних якостей даного матеріалу. Однак насправді це не більше, ніж маркетинговий хід. Адже сухостій представляє собою висохлі дерева, які тримаються виключно за рахунок кореневої системи. Це можуть бути як окремі стовбури, так і їх групи або цілі ділянки. Також термін «сухостій» застосовують по відношенню до пиломатеріалів, які отримують після розпилювання лісу-кругляку.

З огляду на фізичні властивості, така деревина не підходить для будівництва житлових приміщень чи зведення опорних конструкції. У більшості випадків оголошення на зразок «куплю сухостій» публікують підприємства, що займаються реалізацією дров. Дошки і бруси, отримані при розпилюванні сухих стовбурів, можуть також використовуватися для опалубки, зведення будівельних риштувань, тимчасових споруд, огорож, виробництва пакувальної тари.

Досить довго купівля не лише сухостою, а й інших лісоматеріалів у нашій країні супроводжувалася корупцією та договорняками між «своїми». Як наслідок – підприємці були змушені суттєво переплачувати за потрібний товар. В той час як відповідальні чиновники незаконно привласнювали мільйони. Саме для перешкоджання подібним махінаціям уряд запровадив продаж сухостою, зокрема з сосни, на онлайн-торгах, організованих ліцензованими біржами.

Куплю брус сухостій на ліцензованій товарній біржі

Варто відмітити, що реалізація деревини на сучасних аукціонах, які проводять товарні біржі, має ряд беззаперечних переваг. Беззаперечно, головна з них – повна прозорість. Обсяги заготовленого і проданого лісу стають відомі громадськості. Так само, як і розмір отриманого прибутку. Процес купівлі-продажу деревини, у тому числі сухостою, повністю автоматизований. Тож якось домовитися чи вплинути на результати торгів у вас точно не вийде.

Не на останньому місці стоїть і вартість даного товару. Завдяки чесній конкуренції між потенційними покупцями купити сухостій з сосни, ялини, дубу та дерев інших порід вдається за його реальну ринкову вартість. А не ту суму, яку з вас вирішить зідрати недобросовісний високопосадовець.
Не витрачайте час на пошук оголошень на зразок «куплю брус/дошку/обапіл сухостій». Підписуйтеся на Telegram-бот Асоціації деревопереробних підприємств України – швидко отримуйте сповіщення про оголошення нових торгів. Також слідкуйте за актуальними новинами ринку деревини на нашому сайті aweu.org.ua.

Попередня стаття 5 тисяч вагонів дров: як вся Україна буде рятувати прифронтові райони
Наступна стаття ГС «АДПУ» просить ДАЛРУ впровадити модернізовані підходи до біржової торгівлі деревиною