Гарячі новини :

ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» сприяє виходу вітчизняної лісової галузі на міжнародний рівень

Андрій Циганок
Виконавчий директор 
ГС «Асоціація деревообробних підприємств України

Попри теперішній складний час, воєнний стан, у лісовому господарстві України відбулась реформа. Вона чітко розділила господарську та адміністративну функцію підприємств галузі та призвела до їх централізації. Наразі більше сотні лісгоспів увійшли до єдиної компанії ДП «Ліси України». Також реформа передбачає набуття українськими підприємствами передового європейського досвіду та стандартів. Наша Асоціація приєдналась до цього процесу.

ГС «АДПУ» – це добровільне об’єднання підприємців-деревообробників,  лісових підприємств, аналітиків та науковців лісопромислової галузі з усієї території України, кількість яких налічує вже понад 70 членів.

Завдання нашої організації – сприяти налагодженню тісної співпраці, обміну знаннями та розбудові потенціалу між членами Асоціації, а також підтримка імплементації європейських стандартів у сфері деревообробки та лісової галузі в цілому.

У зв’язку із наданням Україні статусу кандидата на вступ до ЄС 23 червня 2022 року у деревообробників України з’явилась додаткові можливість та зацікавленість щодо виходу на європейський ринок. Крім того, підприємства України, що працюють у сфері деревообробки зацікавлені у вивченні досвіду європейських колег та впровадження новітніх технологій на виробництві у нашій країні.

ГС «АДПУ» активно налагоджує міжнародні зв’язки з іноземними асоціаціями та організаціями деревообробної та лісової галузі, що дозволить орієнтуватись на іноземний досвід на ринках деревини та впроваджувати інновації як в роботі українських підприємств, так і на ринку в цілому.

Йдуть активні перемовини щодо підписання меморандумів про співробітництво в лісовій та деревообробній галузі з колегами з Естонії, Польщі, Австрії та Туреччини. Коло потенційних зацікавлених країн постійно збільшується.

Ми запроваджуємо організацію спільних заходів, конференцій, семінарів, зустрічей, нарад та робочих груп за участю представників бізнесу та державних і недержавних інституцій лісової та деревообробної галузі.

Їх метою має стати: практична реалізація норм сертифікації та стандартів якості для стрімкого розвитку організованого товарного ринку в Україні; модернізація та  забезпечення спільної стандартизації виробництва деревини; здійснення навчання, консультацій та професійної підтримки деревообробників; стажування та навчання молодих фахівців галузі для перейняття Європейського досвіду в деревообробній та лісовій галузі.

Всі ці кроки будуть сприяти модернізації ведення лісогосподарської діяльності, налагодження ділових контактів між вітчизняними та закордонними лісовими господарствами, підприємцями галузі. Це дозволить підняти рівень технічного оснащення як лісгоспів, так і приватних деревообробників, втілити новітні технології у даному секторі економіки. Й, що важливо, міжнародна співпраця містить у собі розвиток торгівлі, відкриття нових ринків, залучення інвестицій, а це приносить прибуток не лише учасникам ринку, а й гарантує валютні надходження у державний бюджет. 

Наша Асоціація, своєю чергою, буде й надалі сприяти розвитку, підтримувати та захищати інтереси лісової та деревообробної галузей. У цьому ми маємо практичний досвіт, як то впровадження Telegram-боту, який надає можливість створювати заявки на купівлю або продаж пиломатеріалів, необробленої деревини, паливної продукції та зорієнтуватися учасникам на ринку – побачити ціни та тренди.

Попередня стаття Керівництво ГС «АДПУ» відвідало деревообробну компанію – члена Асоціації на Чернігівщині
Наступна стаття Асоціація деревообробних підприємств України запрошує на наступний захід