За даними місцевих асоціацій лісовласників серйозної корекції цін на деревину поки що не відбувається. Незважаючи на будівельну та економічну кризу, в цілому, ціни на деревину хвойних порід тримаються, і скоріш за все, залишаться без особливих змін до кінця кварталу. Ціни на листяну, енергетичну деревину та дрова, які різко підскочили в четвертому кварталі 2022-го, у більшості регіонів продовжують зростати, хоча й не такими темпами. Тим не менш, експерти та фахівці ринку оцінюють перспективи на 2023 рік як не зовсім втішні.
Незважаючи на хороші цінові пропозиції на початку року, все виглядає не особливо добре. Як будівельна криза, так і певні проблеми в німецькій економіці залишають мало можливостей для стабільних або навіть вищих цін на деревину в довгостроковій перспективі. Проте ринок підтримується високим попитом на енергетичну деревину та дрова. Це має сприяти, зокрема, стабільними цінам на листяну деревину або навіть їх подальшому зростанню. У той же час ціна на хвойну деревину, яка використовується в будівельному секторі, ймовірно, постраждає в результаті негативних економічних тенденцій.
Про це також свідчить динаміка цін на деревину на світовому ринку, які останнім часом різко впали, подекуди до рівня кризи пандемії коронавірусу. Це означає, що експорт будівельної деревини до США чи Китаю, який також частково був причиною високих цін, більше неможливий або має відбуватися за значно нижчими цінами.
Багато німецьких лісовласників здивовані розвитком ринку пиловника листяних порід. Ціни на дуб та бук різко зросли з четвертого кварталу 2022-го і ця тенденція продовжується. За словами керуючого директора Гессенської асоціації власників лісів Крістіана Раупаха, ціна на букові дрова сьогодні вища, ніж на ділову деревину. А промислової деревини бука, яка, зазвичай, йде в целюлозну галузь, фактично вже не існує. Останнім часом також зріс попит і ціни на кольорову деревину листяних порід.
Як прогнозується, внаслідок енергетичної кризи ціни на дрова в поточному році ймовірно залишаться високими. Однак, у продавців ціна на дрова узгоджується вже не на рік, як зазвичай, а лише до кінця поточного місяця.
Загалом, як зазначають експерти, на даний момент, на тлі нечіткого економічного розвитку в Німеччині та інших країнах, обґрунтовані прогнози для лісопромисловості на повний рік зробити важко. Як зазначають у Німецькій асоціації лісопильної промисловості, з огляду на поточну економічну ситуацію та очікувану рецесію, завдання політиків – створити інструменти зміцнення та надійні ринкові умови для роботи лісової галузі в 2023 році.
Джерело: ЕКО-інформ