Своїми схемами з реалізацією деревини на псевдоторгах у 2019-2021 роках на ТОВ “Утесистем” Данііл Маландій відомий великій кількості деревообробників, які через злочинні дії та маніпуляції не могли придбати ресурс на торгах, особливо у Сумській та Харківській областях.
У відкритих джерелах є чимало інформації про те, що відкрита велика кількість кримінальних справ, в т.ч. із зазначеного питання.
Суть схеми є досить простою: через технічні та технологічні маніпуляції на торгах, які проводились на псевдобіржі ТОВ “Утесистем” (зі статутним капіталом аж 1000 грн) нормально могли взяти участь лише “обрані” деревообробні компанії, для прикладу як ТОВ “Домінанта”.
У решти ж підприємців вимагали кошти за відсутність перешкод. Якщо ж учасники відмовлялися їх сплачувати, то небажаних конкурентів могли не допустити до торгів або у таких учасників під час аукціонів просто зникали кнопки й вони не могли зробити відповідні ставки.
Свідченням функціонування тодішніх схем є не лише негативні відгуки з ринку, а й судові справи, які досі тривають.
Для того, щоб дослідити реальну конкуренцію на торгах до ТОВ “Утесистем” якраз в той період звернувся АМКУ, з вимогу надати відповідну інформацію. Данііл прийняв же рішення приховати її від контролюючого органу.
Через цю ситуацію АМКУ звернувся до суду з позовом та виграв його – рішення від 07 березня 2023 року.


Звичайно ж “чорні” заробітки Маландія із лихвою покриють визначені судом штрафні санкції. А учасникам ринку залишається вірити, що справедливість настане і такі схематозники вже не повернуться у галузь.