Підсумки реалізації необробленої деревини на УЕБ за квітень 2022 року

  • 20

За квітень 2022 року на торгах УЕБ за напрямком необроблена деревина було досягнуто таких результатів:

  • реалізовано необробленої деревини 516,7 тис. куб. м. (+78%);
  • початкова вартість реалізованої деревини 1,2млрд. грн. (з ПДВ);
  • вартість продажу деревини склала 1,4 млрд. грн. (з ПДВ);
  • держава отримала додатковий дохід на 201,74 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Ініціаторами виступили лісові господарства з 19 областей України. Найбільший обсяг реалізовано у Житомирській області.

Найбільше реалізовано сосни звичайної, а також твердолистяних та хвойних порід деревини дров’яної, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 40%, 14% і 12% відповідно. Також була реалізація таких порід як ялиця європейська, бук лісовий, дуб звичайний та інші.

Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 205%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по ялині звичайній – 205; ялиця біла – 185, дуб звичайний – 92.

Розглянемо, як змінилась статистика щодо торгів необробленою деревиною на УЕБ під час війни в Україні.

Тренд загального помісячного продажу необробленої деревини корелює із сезонністю. В березні обсяги продажу значно зросли, що свідчить про те, що воєнний стан не завадив успішному проведенню торгів.

Загальна кількість покупців також вказує на більшу залежність від сезонності, аніж від війни.

Якщо розглянути проданий помісячний обсяг серед деокупованих регіонів України, то побачимо, що Житомирська, Чернігівська та Сумська області в березні показали низькі показники через сезонність. Київська ж область виділилась вкрай низьким обсягом продажу необробленої деревини в березні, що може бути пов’язаним із пошкодженням лісів та інфраструктури (електромережі та інтернет зв’язок, що ускладнило доступ до проведення торгів).

Також видно швидке відновлення торгівлі деревиною в областях, що зазнали окупацію, а саме в Київській та Сумській областях. Житомирська область, яка була окупована частково, результатами торгів показує, що воєнний стан не стає на заваді сезонним продажам деревини.

На час воєнного стану біржею було зменшено тариф на придбану необроблену деревину, в наслідок чого за період березень-квітень 2022 учасникам торгів вдалось зекономити 120,6 млн грн.

Попередня стаття Чернігівська область – лідер з продажу деревини на УУБ у квітні
Наступна стаття Про «деревину» та оптимальний спосіб її продажу