В Україні купити ліс-кругляк можна на е-аукціонах

  • 19

Пройшов вже понад рік з того моменту, коли підприємці з різних куточків України отримали право купити ліс-кругляк на біржових торгах. Торгівля необробленою деревиною на ліцензованих біржах здійснюється у зручному електронному форматі без використання учасниками будь-яких тіньових схем.

Власне на біржових торгах замовники та організатори, створюючи заявки на купівлю та продаж, формують справедливу ринкову ціну на лісоматеріали. Долучитися до аукціонів нескладно. Для цього пройдіть акредитацію на біржі, що має відповідну ліцензію.

Ціна на ліс-кругляк формується учасниками біржових торгів

На початку повномасштабного вторгнення агресора на територію України торги з реалізації необробленої деревини було зупинено, оскільки підприємницька діяльність відійшла на другий план. Однак відразу після стабілізації ситуації стало зрозуміло, що необхідно відновлювати функціонування лісового ринку, оскільки останній:

  • дозволяє лісгоспам реалізувати продукцію та продовжити свою діяльність, забезпечуючи відновлення робочих місць;
  • створює умови для закупівлі лісу-кругляка за ринковою ціною для підприємців;
  • забезпечує державний бюджет додатковими коштами, що прямо впливає на обороноздатність країни.

І вже в середині березня поточного року на ліцензованих товарних біржах було проведено перші аукціони, на яких підприємці отримали право купити ліс-кругляк.

Використання саме біржових механізмів для реалізації необробленої деревини є виправданим. Для проведення аукціонів ліцензовані біржі використовують сучасні технічні засоби, якими є спеціалізовані електронні торгові системи. Торги в ЕТС проходять надзвичайно швидко та автоматично. Відповідно продукція на аукціонах продається та купується за справедливою ціною.

За понад рік біржових торгів їх учасниками стали тисячі підприємців. Останні відзначають, що зміна механізмів торгівлі деревиною якісно змінила ринок, оскільки ліцензовані біржі:

  • створюють рівні умови для всіх учасників;
  • дозволяють сформувати справедливу ціну на деревину;
  • сприяють підвищенню конкуренції, що призводить до збільшення вартості вітчизняної продукції;
  • дозволяють учасникам у два кліки виконати будь-яку процедуру торгів;
  • розробляють електронні торгові системи, які є базами даних про всі доступні аукціони.

Купити ліс-кругляк в різних регіонах нашої держави на біржових торгах

Переведення торгівлі деревиною на товарні біржі значно спростило умови допуску замовників до торгів. Все, що сьогодні потрібно для участі в аукціонах – пройти акредитацію на одній із ліцензованих платформ.

Учасники ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” закликають підприємців, які ще не долучилися до біржових торгів – зробити це у найближчій перспективі. Використання електронних аукціонів для купівлі лісу-кругляка дозволить вам забезпечити власне виробництво сировиною та допоможе наповнити бюджет додатковими коштами.

Більше актуальної інформації з ринку деревини ви можете знайти на сайті aweu.org.ua у розділі “Новини”.

Попередня стаття Площа лісів на душу населення скоротилася за 60 років майже в три рази
Наступна стаття Лісівники Чернігівщини висадили понад 10 мільйонів дерев