УЕБ разом з учасниками ринку підбила попередні підсумки року в галузі торгівлі необробленою деревиною

  • 12

У п’ятницю, 24 грудня 2021 року, відбулися підсумкові збори учасників ринку — партнерів та клієнтів Української енергетичної біржі за напрямком “Необроблена деревина та пиломатеріали”, в ході яких відбулося обговорення ключових аспектів торгівлі, зокрема законодавчих змін, які змінили правила гри на ринку деревини в Україні, та результатів реформи.

Згідно з Законом України № 738-IX, з 1 липня 2021 року стартувала виключно біржова торгівля необробленою деревиною, що відкрило принципово нові можливості для розвитку лісових господарств та деревообробної галузі в Україні.

З моменту запровадження біржових торгів деревиною 3865 учасників реалізували 2,42 млн куб. м необробленої деревини, що майже у 5 разів перевищує показник першого півріччя 2021 року.

Одним з важливих аспектів біржової торгівлі необробленою деревиною на базі УЕБ є механізм акредитації учасників торгів, що спрямований на запобігання участі на біржових торгах недобросовісних учасників. Завдяки цьому 92% обсягу деревини, що були виставлені на торги з липня по грудень 2021 року, було успішно реалізовано.

За словами Голови Біржового комітету УЕБ Олексія Дубовського, робота Української енергетичної біржі спрямована на впровадження кращих європейських та світових практик, що гарантують успішну роботу національного ринку деревини.

“УЕБ була й залишається найактивнішим двигуном біржової торгівлі в Україні. Після впровадження нових правил ринок необробленою деревиною розвивається дуже стрімко, про що свідчать як об’єми торгів, так і зростання надходжень державних лісгоспів.

Ринок необробленої деревини в Україні будується за кращими європейськими та світовими стандартами роботи. І наше ключове завдання – не зупинятися на досягнутому. У тісній співпраці з учасниками біржі ми продовжимо покращувати якість сервісу та впроваджувати нові інструменти. Ми знаємо, куди рухаємося, і разом з партнерами будуємо цивілізований ринок”, — зазначив Олексій Дубовський.

Серед основних планів Української енергетичної біржі на 2022 рік — запуск індексу на ринку необробленої деревини, який був представлений на сьогоднішньому заході, збільшення різноманіття біржових продуктів, впровадження механізмів хеджування ризиків, нових фінансових інструментів, а також низки додаткових послуг, що наблизять якість торгів на біржі до кращих світових стандартів.

Джерело: УЕБ

Наступна стаття На УЕБ запрацювала нова система з продажу деревини