У Польщі продали 80 % річних запасів деревини для опалення

  • 19

Високі ціни на вугілля змушують поляків купувати деревину. Для багатьох це набагато дешевша альтернатива, яка допоможе обігріти будинок у часи високих цін і на випадок відсутності вугілля на складах.

Управління лісового господарства РП повідомляє, що на кінець липня попит на деревину був настільки високим, що реалізовано вже 4/5 річного плану. Чиновники, однак, запевняють, що запас деревини буде збільшено.

Речник Управління лісового господарства Міхал Гзовський розповів, що зростання попиту в країні територіально неоднорідне. Більший інтерес спостерігається в сільській місцевості. На околицях міст, особливо в північно-західній частині країни, попит на деревину залишається невисоким.

«На нашу думку, це пов’язано з традицією використання деревини для опалення. У невеликих містах і в деяких регіонах це нормальна практика. Обсяги деревини, призначеної для реалізації в поточному році, визначається розпорядженням генерального директора Управління лісового господарства. Цього року з метою підвищення доступності дров було прийнято рішення щодо збільшення об’ємів заготівлі деревного палива для індивідуальних споживачів», ‒ розповів він.

Цьогорічний план передбачав реалізацію дров на рівні 2,5 млн кубометрів, але наприкінці липня вже було продано 2 млн кубометрів.

Речник наголосив, що Управління лісового господарства не обмежує кількість деревини для споживачів, які хочуть її придбати. Щоправда, він додає, що дрова не скрізь можуть бути завжди в наявності.

«Деревина для опалення з’являється в процесі комплексної лісозаготівлі. Це деревина найнижчої якості, тонка, непридатна для промисловості. Вона з’являється лише тоді, коли в лісі проводять господарські роботи», – підкреслив Міхал Гзовський.

У четвер до Сейму надійшов законопроєкт, який передбачає підтримку виробників централізованого тепла та домогосподарств, які використовують джерела опалення, відмінні від вугілля та мережевого газу. Законом передбачено, що конкретна особа може входити до складу лише одного домогосподарства, а одне домогосподарство (одно- чи багатоосібне) може отримувати пільгу за користування лише одним джерелом тепла.

Пільга становитиме 3 тис. злотих, якщо основним джерелом тепла домогосподарства є котел для деревного палива.

Джерело: Monitor Info

Попередня стаття У Смілянському лісгоспі використовують ефективні технології лісовирощування
Наступна стаття Консолідація учасників деревообробного ринку - шлях до стрімкого розвитку галузі, - Павло Васильєв