У Німеччині ціни на пелети продовжують падати

  • 45

У Німеччині в січні 2023 року збереглася тенденція до нормалізації цін на деревні пелети.

Про це повідомляє Німецький інститут пелет (DEPI).

За даними DEPI, одна тонна (т) пелет коштує в Німеччині в середньому 499,14 євро. Це на 7,1% менше, ніж у попередньому місяці, та на 36,2% більше, ніж у січні 2022 року.

Ціна за одну кіловат-годину тепла з пелет становить 9,98 цент. Як зазначають у DEPI, це вперше з червня 2022 року пелети знову доступні за ціною менше 10 центів за одну кіловат-годину. Це означає цінову перевагу пелет майже на 13% порівняно з мазутом і приблизно на 50% порівняно з природним газом.

«На даний момент попит на пелети є керованим, що продовжує призводити до падіння цін», — пояснює головний виконавчий директор DEPI Мартін Бентеле. Склади клієнтів все ще добре укомплектовані, що, з одного боку, пов’язано з вираженим режимом заощадження влітку через енергетичну кризу, спричинену війною, а також через високі середні температури цієї зими.

У ретроспективі пелети зміцнили свою давню цінову перевагу над викопним паливом, незважаючи на надзвичайні події на ринку минулого року, зауважують в DEPI. В середньому з 2012 по 2022 рік пелети у Німеччині були приблизно на 27% дешевші, ніж мазут і природний газ.

Джерело: Деревинник

Попередня стаття Вирубка лісів у Карпатах, наслідки та шляхи їх подолання
Наступна стаття “Ліси України” – найбільша державна лісова компанія Європи