Стан вирощування лісових культур у Корсунь-Шевченкіському лісгоспі оглянули на виїзній колегії

  • 7

На базі Корсунь-Шевченківського держлісгоспу відбулося виїзне засідання колегії Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника управління Олександра Дзюбенка, за участю директорів держлісгоспів. Тема заходу – ведення лісокультурної справи  на підприємстві.

Учасники колегії оглянули ряд об’єктів лісокультурного виробництва у Яснозірському, Лисянському та Шевченківському лісництвах.

По підприємству обліковується 1,5 тис. га незімкнутих лісових культур. Цьогоріч лісовідновлення здійснено на площі 105,9 га, у т. ч. 82,8 га – садіння, 23,1 га – посів., лісорозведення проведено на площі – 17,9 га. Доповнення лісових культур виконали на площі 488,3 га. У рамках програми Президента України «Зелена країна» висаджено 1,1 млн. сіянців основних і супутніх лісоутворюючих порід.

Корсунь-Шевченківські лісівники максимально відходять від ручних доглядів за лісовими культурами. Для цього закуповують сучасні агрегати та обладнання, які оптимізують та механізують такі роботи.

По підприємству догляди за лісовими культурами проведені на площі 1102,1 га (в переведенні на однократний догляд), з них 700 га – механізованих, 254 га – хімічних. Механізовані догляди за лісовими культурами здійснюють за допомогою таких агрегатів, як лісова борона дискова, плуг ПКЛ-70, подрібнювач Kanzas.

Площа посівних відділень розсадників, що обліковується по підприємству, – 7 га, в тому числі зайнято під посівами 4,2 га. У лісових розсадниках вирощують такі деревні та чагарникові породи: дуб звичайний, сосна звичайна, дуб червоний, ялина європейська, горіх чорний, сосна кримська, клен гостролистий, липа дрібнолиста, ясен звичайний, гіркокаштан звичайний, маслинка вузьколиста, ліщина ведмежа, кісточкові породи.

Крім того, у чотирьох теплицях загальною площею 858 м2 корсунь-шевченківські лісівники вирощують сіянці дуба звичайного та модрини європейської із закритою кореневою системою.

Учасники виїзної колегії оглянули різновікові лісові культури, обговорили особливості вирощування насаджень у різних лісорослинних  умовах та високо оцінили стан ведення лісокультурної справи у Корсунь-Шевченківському держлісгоспі.

Джерело: Прочерк

Попередня стаття У садибах лісництв Полтавщини безплатно живуть переселенці: скільки поселили
Наступна стаття Національна рада відновлення України від наслідків війни та плани реформування влади