Станом на 2023 рік світовий ринок фанери оцінюється в $85,5 млрд Очікується, що впродовж 2023–2033 років ринок зростатиме, в середньому, на 6,3%, а до 2033 року може становити майже $157 млрд. Про це йдеться у звіті дослідницької організації Future Market Insights (FMI).
Одним із головних чинників зростання ринку фанери є швидка урбанізація. Це призвело до зростання будівельного сектору через збільшення інфраструктурної діяльності. Компанії використовують фанеру з огляду на її надійні фізичні властивості та здатність поглинати вологу. Крім того, фанера забезпечує безперебійну роботу в зонах, схильних до сейсмічної активності та циклонічних вітрів. Більш того, навіть морський сектор все частіше використовує фанеру. Очікується, що здатність контролювати ріст грибка в поєднанні зі здатністю протистояти впливу води приведе до швидкого впровадження використання фанери і в морській промисловості.
Зростання доходів змусило багатьох людей у світі інвестувати в нові будинки. Збільшення кількості будинків, безумовно, означатиме зростання попиту на фанеру, оскільки інвестори в основному роблять ставку на її стійкість і співвідношення міцності та ваги. Крім того, здатність бути стійкою до хімічних речовин забезпечує фанері високу міцність.
Найважливіше те, що різко зростаючий дизайн інтер’єру та меблева промисловість представляють величезні можливості для ринку. Обидва сектори поступово замінюють звичайну деревину фанерою завдяки її універсальності та малому утворенню відходів. Крім того, меблева галузь вражена здатністю фанери витримувати короткочасні перевантаження.
Сектор дизайну інтер’єру в основному розраховує на фанерні плити, та потребує їх майже вдвічі більше, ніж звичайної деревини.
Проаналізувавши глобальний ринок фанери та його можливості, FMI робить такі ключові висновки щодо рівнів зростання окремих ринків:
• Китаю – на 6,7%;
• Індії – на 6,4%;
• США – на 5,7%;
• Великобританії – на 4,8%;
• Німеччини – на 4,4%.
Азіатсько-Тихоокеанський регіон буде найбільшим ринком фанери впродовж прогнозованого періоду.
Щодо розмірів, то у FMI очікують, що сегмент 4’x8’ матиме найбільшу ринкову частку, а CAGR (сукупний середньорічний темп зростання) зросте на 6,8%. По товщині очікується, що сегмент >18 мм матиме найвищу частку ринку, а його CAGR становитиме 6,2%.
Отже, резюмують у FMI, «збільшення темпів урбанізації в поєднанні зі збільшенням наявного доходу та низкою інших чинників, як очікується, сприятиме розвитку ринку фанери впродовж прогнозованого періоду».
Джерело: ЕКО-інформ