Німеччина: ціни на деревину зростають

  • 17

Всупереч побоюванням, попит та ціни на всі види пиловника у лютому 2023 року різко зросли. Попит на пилорамах також залишається високим. Це означає, що ситуація з продажами для лісовласників у традиційний основний сезон рубок дуже хороша, зазначають у місцевих асоціаціях власників лісу.

Аналітики відмічають, що майже всі асортименти деревини, зокрема, пиловник, промислова деревина та деревна тріска у першому кварталі 2023 року досягають цін, вищих за середні. Ціни на пиловник зросли приблизно на 10 євро за кубометр порівняно з останнім кварталом 2022 року. Ялина A/C 2b+, зазвичай, коштує від 110 до 120 євро за кубометр. Індивідуальні покупці пропонують додатковий бонус за необхідну довжину. Знижка на дрова з пошкоджених шкідниками дерев становить близько 25 євро. Ялинова довга деревина, зазвичай, торгується між 115 і 120 євро за кубометр. Ціни на сосну також зростають і становлять, у середньому, від 70 до 80 євро для діапазону 2b BC.

На думку більшості асоціацій лісовласників, причиною зростання цін є відносно обмежена пропозиція деревини через погодні умови. Через очікуване падіння продажів у 2023 році лісопильні заводи мають низькі запаси та потребують поповнен­ня. З іншого боку, ситуація зі збутом на експорті останнім часом, очевидно, знову покращилась і підтримує попит і ціни.

Також високим залишається попит на дубовий пиловник. Бук також продовжує мати дуже хороші можливості для продажу. Однак, подальше зростання цін малоймовірне через і без того високий їх рівень.

Пропозиція промислової та енергетичної деревини добре збалансована з постійним високим попитом. Ринок енергетичної деревини (деревної тріски та довгої енергетичної деревини) останнім часом перетворився на важливу маркетингову опору, повідомляють асоціації власників лісів. Результат: розвиток на ринку енергетичної деревини зараз також визначає ціни на інші діапазони. За підрахунками більшості асоціацій власників лісу, на сьогодні досягнуто піку цін на промислову та енергетичну деревину. Деревна тріска та довга енергетична деревина продовжують користуватися високим попитом на теплоцентралях. Залежно від регіону ціни в цьому сегменті стабільні або незначно зростають.

Попит на якісні дрова останнім часом дещо впав через дуже м’яку зиму та багато продажів, перенесених минулого року. Але на початку наступного опалювального сезону лісовласники очікують явного пожвавлення. Тому нарощувати запаси потрібно тоді, коли є вільні потужності – зазначають в асоціаціях лісовласників.

Джерело: ЕКО Інформ

Попередня стаття ЄС та ПРООН організували форум високого рівня, присвячений збереженню та відновленню українських лісів
Наступна стаття На Миколаївщині на місці боїв висаджено три з половиною тисячі сіянців дубів і кримської сосни