Гарячі новини :

Купити вільху кругляк на ліцензованих товарних біржах

Завдяки змінам у лісовому законодавстві вже сьогодні кожен охочий підприємець може придбати вільху кругляк чи будь-яку іншу деревину за відкритими умовами, а головне – справедливою ціною, на прозорих торгах, організованих ліцензованими товарними біржами.

Впровадження на відповідному ринку біржових механізмів дозволяє зробити процедуру реалізації лісопродукції максимально прозорою та ефективною, а також унеможливлює використання недобросовісними організаторами та замовниками різних корупційних схем.

Куплю вільху кругляк на прозорих біржових аукціонах

У липні 2021 року набув чинності Закон “Про товарні ринки” згідно з яким, уся деревина, заготовлена державними лісгоспами, в обов’язковому порядку має реалізуватися на ліцензованих товарних біржах. Це означає, що кругляк вільхи, як й інші види лісопродукції, вже сьогодні можна придбати на відкритих біржових торгах. До речі, саме на електронних аукціонах учасники, створюючи заявки на продаж та купівлю, формують вартість деревини.

У чому особливість та унікальність кругляка вільхи? Вільшані лісоматеріали високо цінуються серед підприємців, оскільки вони володіють надзвичайно високою фізичною та біологічною стійкістю. Також вільха часто використовується для імітації елітних порід деревини.

Сьогодні не тільки вільшана, а й інша деревина продається на біржових торгах. Використання саме такого механізму для реалізації лісоматеріалів дозволяє розв’язати одразу кілька проблем:

  • спростити доступ лісгоспів до клієнтських баз, а підприємців – до сировини;
  • формувати справедливу ціну на кругляк вільхи в Україні;
  • подолати корупцію та різні тіньові схеми на ринку;
  • збільшити доходи держави. Для прикладу, за 2021 рік завдяки біржовим торгам деревиною до держбюджету надійшло понад 20 млрд грн, що на 57% більше, ніж роком раніше.

Ціна кругляка вільхи на біржах – динаміка та тенденції

ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” докладає максимум зусиль для того, щоб продаж кругляка вільхи та іншої лісопродукції відбувався прозоро, без використання учасниками старих схем. Ми підтримуємо рішення Державного агентства лісових ресурсів України та закликаємо підприємців активніше долучатися до оновленого ринку деревини. Підтримуйте власне виробництво та державу у такий складний час.

Стати учасником біржових торгів деревиною надзвичайно просто. Для цього оберіть одну із ліцензованих бірж та пройдіть на ній акредитацію. Після цього вам буде надано статус члена біржі, що надає право участі в аукціонах.

Переглянути та обрати цікаві лоти ви можете у спеціалізованих електронних торгових системах. Саме в ЕТС міститься вся інформація про кожен аукціон, оголошений державним лісгоспом.
Для того, щоб краще підготуватися до торгів, рекомендуємо слідкувати за новинами на сайті ГС “Асоціація деревообробних підприємств України” – aweu.org.ua. Бажаємо успіхів в аукціонах!

Попередня стаття ГС «АДПУ»: У серпні лісгоспи реалізували необробленої деревини на понад 1,58 млрд грн
Наступна стаття Рейтинг дискових пилок 2022 - ТОП 5 найкращих моделей